Niewiele dzieci może się pochwalić dużym pojazdem zasilanym elektrycznie, ponieważ jest to zabawka, która dość sporo kosztuje i zajmuje też dużo miejsca. Jednak pod względem możliwości jakie daje taki pojazd, żadna inna zabawka mu się nie równa. Można kupić nowy samochód albo używany, który będzie znacznie tańszy. Przeważnie dzieci korzystają z nich przez maksymalnie kilka lat, gdyż później z nich wyrastają.

Najlepsze auto elektryczne dla dziecka

samochód dziecięcy elektryczny na prezentJeżeli planujemy kupić dziecku pojazd na akumulator, to trzeba się zastanowić czy ma to być samochód czy motor. Oba rodzaje pojazdów działają na ten samej zasadzie, tylko że na motorze maluch może jechać lub odpychać się nóżkami, a w aucie może tylko jechać. Samochody elektryczne świetnie się sprawdzają na spacerze czy na terenie wokół domu. Samochód dziecięcy elektryczny na prezent na trzecie urodziny będzie świetnym pomysłem, jeżeli chcemy urozmaicić maluchowi spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Może on być dobrą alternatywą dla rowerka biegowego lub z pedałami, hulajnogi czy rolek. Auta elektryczne posiadają wydajne akumulatory i mocne silniki, dzięki czemu można nimi nieprzerwanie jeździć nawet przez kilka godzin. Ostateczny czas użytkowania zależy od wagi dziecka, rodzaju nawierzchni i jej kąta nachylenia. Raz na czas wystarczy naładować akumulator do pełna i znów można się cieszyć maksymalnymi możliwościami jakie daje pojazd. Pojazdy elektryczne są wyposażone w pedał gazu, kierownicę z klaksonem, boczne lusterka oraz przednie i tylne światła led. Pojazdy celowo nie posiadają pedału hamulca, ponieważ jego użycie mogłoby się mylić maluchom z pedałem gazu. Kiedy dziecko zdejmie nogę z gazu, to automatycznie się włączy hamulec. Kierowanie pojazdem nie jest zbyt skomplikowane, ale wymaga nieco ćwiczeń. Dla bezpieczeństwa można wybrać model samochodu z pilotem do zdalnego sterowania, który bardzo się przydaje, kiedy maluch nie potrafi jeszcze kierować lub jedzie w nim maluch mniejszy niż wymagane trzy lata. Na pewno taki pojazd będzie strzałem w dziesiątkę na prezent dla każdego trzylatka.

Najdroższe są modele produkowane na licencji znanych producentów samochodowych, ponieważ mają zastosowane liczne rozwiązania technologiczne zaczerpnięte z prawdziwych aut. Samochody na akumulator wyglądają bardzo podobne do tych, które widuje się na ulicach, więc nic dziwnego, że tak bardzo się podobają dzieciom. Wybierając taką zabawkę, musimy też pomyśleć o wygospodarowaniu dla niej nieco miejsca w domu lub w garażu, ponieważ nie można jej złożyć.