Są ludzie, którzy na co dzień muszą dysponować dużą gotówkę. Czasami trzeba wykonywać transakcje za pomocą gotówki, a nie przelewem. Na przykład jeśli do wypłaty jest dużo pieniędzy, lecz również osoby, które oczekują na wypłatę są dużą grupą. Takie osoby powinny posiadać mocny sejf, w którym możliwe jest przechowywanie takich kwot pieniężnych. Wiadomo, że liczą się w sejfie dodatkowe aspekty, które dodatkowo pozwolą ochronić gotówkę. Jest ich dość dużo, dlatego nie ma problemu z bezpieczeństwem nawet największych sum pieniężnych.

Ognioodporny sejf na gotówkę

wzmocniony sejf ognioodpornyGotówka, która jest przechowywana w sejfie powinna przede wszystkim być bezpieczna. Nikt niepowołany nie może dostać się do sejfu. Nie można pozwolić sobie również na brak zabezpieczeń dotyczących innych warunków, na przykład ognioodporności. Wzmocniony sejf ognioodporny jest taki, że w żadnym wypadku nie ruszysz jego zabezpieczeń. Zrobiony jest w taki sposób, aby nie nagrzewał się. Widziałem testy takich sejfów. Temperatura wewnątrz nie podniosła się o więcej, niż cztery stopnie Celsjusza, mimo iż były symulowane warunki pożarowe, w gabinecie pełnym łatwopalnych rzeczy, takich jak obicia na drzwiach oraz dywany. Poza tym sejf jest wzmocniony. Jego drzwiczki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wszelka energia kinetyczna, powstała nawet podczas mocnego uderzenia rozchodziła się na boki. Tym samym nie ma szans na wybicie dziury lub złamanie zawiasów. Mimo mocnego pancerza sejf z zewnątrz został pokryty dodatkową stalą hartowaną. Przebić się przez tą stal byłoby już bardzo trudne. Dodatkowa warstwa zabezpieczająca sprawia, że jest to niemożliwe. Do tego sejfy mają system informujący, chociażby o tym, że ktoś go przeniósł. Sejf stoi na podkładce, która zamyka obwód elektryczny. Podczas podniesienia sejfu zostaje on otwarty i włącza się w tej chwili sygnał. Pojemność sejfu zależy od tego, na co może sobie pozwolić dana osoba. Można kupić sejfy takiej wielkości, że człowiek jest w stanie się w nich zmieścić.

Każdy sejf wzmocniony jest ubezpieczony. Dlatego producenci wiedzą, że nie mogą sobie pozwolić na żadną pomyłkę podczas wykonywania wzmocnień. W takich chwilach odszkodowanie byłoby płacone z ich polisy ubezpieczeniowej. Poza tym jest seria atestów oraz zezwoleń. Bardzo często sejf nadaje się również do przechowywania broni palnej, co dla wielu jest dodatkowym atutem. Wiadomo, że duża gotówka powinna być jak najlepiej zabezpieczona. Nikt nie powinien się do niej dostać pod żadnym pozorem – tylko upoważnione osoby.