Trójwymiarowe drukarki posiadały ogromne możliwości, i nawet najprostsze modele mogły być używane do tworzenia bardzo skomplikowanych i złożonych kształtów, zwłaszcza przy zastosowaniu wysokiej jakości filamentu. Proste drukarki były jednak dość ograniczone w kwestii złożoności projektu, posiadając podstawowe ekstrudery, oraz dość prostą budowę. Tworzenie brył o bardzo wysokim poziomie detali wymagało więc zastosowania urządzenia znacznie bardziej zaawansowanego.

Najnowocześniejsze drukarki trójwymiarowe

drukarki 3d - sklep internetowyNajnowsze i najbardziej zaawansowane drukarki umożliwiały wszystko, co dało się wykonać na prostszych modelach, ale również znacznie rozszerzały możliwości wydruku, pozwalając choćby na automatyczną poprawę wydruku bryły. Bardzo wiele drukarek posiadało bowiem wbudowane laserowe skanery, na bieżąco porównujące powstającą bryłę z wzorem projektu, dzięki którym urządzenie mogło samodzielnie poprawiać skazy produkcyjne, często powstające z winy filamentu niskiej jakości. Ekstrudery drukarek precyzyjnych posiadały również o wiele większe pole ruchu, tworząc bryły całkowicie trójwymiarowe, i równie precyzyjne w dowolnym miejscu. Drukarki te były obsługiwane przez o wiele bardziej złożone programy sterujące, umożliwiające dokonywanie zmian w projekcie już w trakcie wydruku, jak również dokładniejszą kontrolę pracy urządzenia. Takie drukarki były jednak rzadko spotykane w sklepach stacjonarnych, głównie nastawionych na obsługę klientów preferujących mniej złożone urządzenia. Zdarzały się jednak punkty w których znaczną część oferty stanowiły właśnie zaawansowane, nowoczesne drukarki 3d – sklep internetowy dla profesjonalnych użytkowników trójwymiarowych drukarek był dobrym miejscem by w takowe się zaopatrzyć. W ofercie można było bowiem znaleźć modele drukarek nie tylko niespotykane w sklepach stacjonarnych i niewielkich punktach modelarskich, ale również dostać wszelkie części zamienne do nich, zarówno pochodzące prosto od producenta jak i będące zamiennikami, często pasującymi do wielu różnych modeli drukarek, jak również najróżniejszego rodzaju filamenty, zarówno profesjonalne jak i amatorskie.

Oferta była tym bardziej wygodna i przejrzysta z powodu oznaczeń kompatybilności danego podzespołu, znacznie ułatwiających wybór części do drukarki. Bardzo duży wybór i możliwość łatwego znalezienia potrzebnych części czy bardzo nowoczesnego sprzętu była oczywistą przewagą profesjonalnych sklepów internetowych nad stacjonarnymi, dlatego też coraz częściej z ich usług korzystały zarówno duże firmy, jak i prywatni użytkownicy drukarek.