Najwięcej ciepła z wnętrza naszego domu zawsze uchodzi przez górne jego partie. Z tego właśnie powodu powinniśmy się mocniej przykładać do ocieplania poddaszy. Niestety mnóstwo osób zupełnie kwestię ocieplania poddaszy pomija uważając ją za niepotrzebny wydatek. W rzeczywistości od odpowiednio ocieplonego poddasza zależy bardzo wiele. W szczególności chodzi tutaj o koszty dotyczące systemów grzewczych. Jeśli nasze poddasze nie jest odpowiednio ocieplone to automatycznie będzie to miało wpływ na wydajność ogrzewania.

Nowoczesne systemy ociepleń

ocieplanie pianąNa chwilę obecną zdecydowanie najwięcej osób ociepla swoje domy przy użyciu tradycyjnych metod. Mowa tutaj głównie o metodzie lekkiej mokrej, która opiera się o nakładanie styropianu. Jednak niekoniecznie jest to jedyne rozwiązanie na jakie możemy się zdecydować. Od dłuższego czasu dostępne są również inne metody, których skuteczność jest wprost zadziwiająca. Mowa tutaj przykładowo o ocieplaniu domów przy użyciu pianki poliuretanowej. Materiał ten jest znany ludzkości już od bardzo dawna. Jako pierwsi pianki poliuretanowej zwanej również pianką PUR zaczęli używać Amerykanie. Pianka świetnie sprawdzała się głównie w przypadku ocieplania promów lecących w przestrzeń kosmiczną. Zaczęto jednak w piance dostrzegać spory potencjał i obecnie jest to materiał, który doskonale spisuje się do ocieplania domów. Ocieplanie pianą poliuretanową jest metodą, która przyszła do nas od zachodnich sąsiadów. W krajach Europy zachodniej dość często nakładano piankę zarówno na poddaszach jak i następnie na ścianach budynku. Początkowo takie nakładanie na ściany nie było możliwe. Wynikało to stąd, że pierwsze wersje pianki nie były w stanie bardzo solidnie przylegać do powierzchni pionowych. Z biegiem czasu zaczęto jednak taką piankę ulepszać i stworzono nawet specjalne urządzenia służące do jej nakładania. Mowa tutaj o specjalnych agregatach dzięki którym piankę nakłada się pod bardzo dużym ciśnieniem.

Na dzień dzisiejszy w naszym kraju bardzo łatwo możemy znaleźć firmy, które zajmują się na co dzień tworzeniem termoizolacji przy użyciu pianki poliuretanowej. Większość profesjonalnych firm tego typu posiada własne strony internetowe. Możemy na nich znaleźć informację co do tego na jakim terenie pracuje dana firma oraz jak się z nią skontaktować. Cenniki na niektórych stronach internetowych nie są podawane z tego powodu, że często konieczne jest indywidualne podejście do zlecenia. Wówczas podanie jasno ile taka inwestycja będzie kosztować jest po prostu niemożliwe.