Od wieków próbowano szukać sposobów na skuteczne usuwanie plam. Niektóre substancje sa tak szkodliwe, że są w stanie całkowicie zniszczyć daną tkaninę. od zawsze problematyczne było usuwanie plam z owoców wiśni czy krwi. Wówczas nasze babcie kazały stosować zwykłą zimna wodą z mydłem. Było i jest to skuteczne do jakiegoś stopnia, bo i tak delikatna plama zawsze zostanie na materiale. W związku z tym wymyślono produkty na bazie prostych i ekologicznych substancji.

Czy jest sposób na usunięcie plam krwi?

plamy z krwi - jak się pozbyćJest to sposób na całkowite usunięcie plam z krwi, które pojawiają się na jasnych ubraniach czy na bieliźnie. Nie warto wyrzucać więc rzeczy, tylko zastosować odpowiednie preparaty łagodne dla ubrań i skuteczne w walce z pozostałościami plam. Zastanawiając się nad problemem plamy z krwi – jak się pozbyć, warto jest kupić środek ekologiczny, który będzie przyjazny dla wielu materiałów. Plamy z krwi mogą pojawić się na wykładzinach, obrusach, ubraniach i na tapicerce. Do tego wszystkiego jest tylko jeden skuteczny środek, który dostępny jest w sklepie ze środkami ekologicznymi. Używa się go w bardzo prosty sposób. Jest to koncentrat, który należy rozpuścić z wodą w zależności od rodzaju plamy, jej wielkości i głębokości. Rozcieńczamy roztwór w proporcjach, jak wskazano na instrukcji. Do wybawiania plam z krwi używamy miękkiej gąbki lub ściereczki, która wcześniej nie była używana jeszcze. Ścieramy plamę koncentratem tak długo, aż całkowicie ona nie zniknie. Warto naprzemiennie płukać to miejsce i ścierać koncentratem kończąc ten proces płukaniem wodą pod warunkiem, że plamki już nie widać. Warto pamiętać o tym, że w celu skutecznego pozbycia się plamy z krwi tak samo, jak nasze babcie przykazały – używamy tylko i wyłącznie zimnej wody. Samego preparatu lepiej jest nie stosować zbyt często, gdyż może przebarwić tkaniny, jednakże jednorazowe zastosowanie nie będzie negatywnie wpływać na materiał. W końcu bardzo rzadko się zdarza, że wybawiamy plamy z krwi. Warto wspomnieć, że oprócz ręcznego stosowania tego środka możliwe jest jego użycie również w pralce.

Wówczas stosujemy roztwór dwuprocentowy, a więc dawkujemy go w bardzo małej ilości. Przydatny będzie więc do prania obrusów, firanek czy pościeli, które z różnych powodów uległy zabrudzeniu krwią. Jest więc to jedyny skuteczny sposób na całkowite pozbycie się plam z krwi. Wiemy dobrze o tym, że plamy te wyglądają bardzo nieestetycznie, więc trzeba je wybawiać tylko i wyłącznie skutecznymi sposobami bez niszczenia materiałów zabrudzonych.