Słupia zaprasza miłośników kajakarstwa

Czy myśleliście kiedyś o zaplanowaniu aktywnego urlopu, podczas którego będziecie uprawiać sport, wędrować i poznawać nasz kraj? To wspaniały pomysł dla wszystkich miłośników ruchu na świeżym powietrzu, którzy chcą wyrwać się z miejskiego zgiełku i odpocząć na łonie natury. Zbierzmy więc ekipę żądnych przygód sportowców i ruszajmy w drogę!

Spływ kajakowy to pomysł na urlop

spływ słupiąNie od dziś wiadomo, że podstawą każdego wyjazdy jest dobre towarzystwo. Jeśli każdy chce się wspaniale bawić i wszyscy dokładają starań, by atmosfera w grupie była jak najlepsza, wówczas będziemy wspominać nasz wyjazd jako bardzo udany, niezależnie od jego celu. Miłośnikom aktywnego spędzania czasu wolnego poleca się jednak udanie się w miejsca, w których znajdą oni odpowiednią infrastrukturę sportową. Jednym z ciekawszych sportów, których uprawianie można połączyć z turystyką i zwiedzaniem, jest kajakarstwo. Należy jedynie wybrać odpowiadające nam miejsce i wypożyczyć sprzęt, jeżeli nie dysponujemy własnym. Spływ Słupią, czyli rzeką mającą swój początek na Pojezierzu Kaszubskim, polecany jest wszystkim kajakarzom, niezależnie od stopnia ich zaawansowania. Na tej rzece poradzą sobie zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczeni adepci kajakarstwa. Jej niewątpliwą zaletą, oprócz dużej malowniczości, jest fakt, że podczas spływu możemy zatrzymywać się, by poznawać piękno i kulturę Kaszub. Region ten wypracował przez wieki własny, niepowtarzalny folklor, który obecnie przeżywa swój renesans. Dzieci w szkołach mają możliwość nauki języka kaszubskiego, a muzea poświęcone tej kulturze cieszą się dużym zainteresowaniem turystów. Dlatego właśnie spływ rzeką Słupią, która przecina ten region i przepływa przez takie znane miasta, jak Słupsk czy Ustka, to niepowtarzalna okazja i gratka dla miłośników historii, etnografii i poznawania innych kultur. Kaszubi są niezwykle gościnni i otwarci na turystów, z pewnością więc będziemy miło wspominać pobyt na ich ziemiach. Płynąc kajakiem, możemy też podziwiać malowniczy krajobraz, wypatrywać dzikich zwierząt lub oryginalnych roślin, robić zdjęcia czy nagrywać filmy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie i wszyscy uczestnicy wyprawy wrócą z niej usatysfakcjonowani.

Kajakarstwo jest sportem, którego uprawianie może przynieść nam wiele korzyści. Odpoczynek na łonie natury, obserwowanie okolicy z perspektywy wody, a także wzmocnienie ramion, klatki piersiowej, większa odporność – plusów takiego aktywnego wypoczynku jest całe mnóstwo. Warto wybrać się na spływ Słupią z rodziną lub grupą znajomych, by dobrze się bawić podczas urlopu.