Na rynku produktów leczniczych i suplementów diety każdego dnia pojawiają się nowe produkty, których zadaniem jest wspieranie naszego organizmu w codziennej pracy. Możemy garściami łykać tabletki, ale coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że suplementy diety poza składnikami aktywnymi mają również szereg substancji pomocniczych, których zadaniem jest stworzenie takiej postaci farmaceutycznej danego produktu, która jest trwała i łatwa do przyjęcia przez pacjenta. Nie każdy pacjent jednak pragnie stawiać produkty z chemią.

Zakup wysokiej jakości soku z owoców noni

ekologiczny sok tahitian noniCoraz częściej chcemy wrócić do naturalnych sposobów leczenia, dzięki którym nie będziemy musieli korzystać z tabletek, czy syntetycznych syropów. Nic więc dziwnego, że ogromną popularnością w ostatnim czasie cieszą się różnego rodzaju lecznicze soki. Jednym z takich soków jest sok uzyskiwany z owoców morwy indyjskiej, czyli popularny ekologiczny sok tahitian noni. Taki sok wytwarzany jest w owoców pochodzących z ekologicznych upraw. Stosując go mamy więc pewność, że wszelkie składniki jakie w sobie zawiera pozbawione są sztucznych nawozów, czy środków ochrony roślin. Tego typu sok jest również stuprocentowym sokiem, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nie jest on rozcieńczany wodą. Jeśli chodzi o właściwości lecznicze soku z owoców noni to przede wszystkim możemy tutaj wymienić korzystny wpływ na profil lipidowy naszego organizmu. Sok zmniejsza poziom złego cholesterolu, a więc frakcji LDL, a podnosi poziom dobrego cholesterolu, czyli HDL. Takie działanie zmniejsza także ryzyko powstawania blaszki miażdżycowej, a w związku z tym także zmniejsza ryzyko zawału. Sok z owoców noni jest również bardzo cenionym środkiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym. To właśnie z tego powodu Polinezyjczycy, dzięki którym odkryliśmy właściwości tej rośliny, nazywali ją aspiryną przyszłości. Sok zauważalnie zmniejsza także dolegliwości bólowe towarzyszące chorobom zwyrodnieniowym stawów, a także stanom zapalnym kości i stawów, dzięki czemu jest doskonałym środkiem dla seniorów.

Warto wiedzieć również, że sok sprawdzi się w przypadku infekcji w obrębie przewodu pokarmowego, a także górnych dróg oddechowych. Wykazuje on bowiem silne działanie przeciwdrobnoustrojowe, dzięki czemu możemy liczyć na skrócenie czasu trwania infekcji. To sprawia, że często sok z owoców noni pozwala nam postawić organizm na nogi, jeśli czujemy, że coś nas „bierze”. Myślę, że o właściwościach leczniczych soku z owoców noni powinien wiedzieć każdy, aby móc w naturalny sposób wspierać swój organizm.