Solidność i jakość hotelowa

 

Prowadzenie działalności hotelowo-restauracyjnej to nie lada wyzwanie, jest to wymagająca branża i w dużej mierze zależna od tego jak subiektywnie postrzegają nas goście. Misją jest więc maksymalizacja zadowolenia i pozytywnych odczuć gości przy jednoczesnym spełnieniu wymogów prawnych dla ów branży oraz zapewnienia efektywności kosztów biznesu. Jedną z pozycji kosztowych są tekstylia hotelowe. I właśnie teraz o nich.

Jakie powinny być dobre tekstylia?

dobre tekstylia hotelowe - producentNa początek czym są przedmiotowe tekstylia. Na pierwszy plan wysuwają się tekstylia ubierające hotelowe łóżko: poszewki, prześcieradła, poduszki, kołdry, elementy dekoracyjne łóżka. Ale tekstylia hotelowe to także łazienka: ręczniki,szlafroki do SPA, myjki etc. oraz sale restauracyjno-bankietowe i konferencyjne. I tutaj mamy: obrusy, serwetki, bieżniki,zasłony itp. Wszystkie główne elementy hotelowych tekstyliów w myśl przepisów muszą co najważniejsze spełniać wymogi przeciwpożarowe. Oznacza to, iż tkanina z których są wykonane jest trudnopalna i przeszła testy w laboratorium. Musi posiadać certyfikat w tym zakresie. Z ciekawostek: tkanina trudnopalna to m.in. taka która poddana płomieniowi ognia przez co najmniej 20 sekund nie zajmie się ogniem. Nie zawsze zakupione tekstylia są właściwie pod tym kątem oznakowane, dlatego warto znaleźć dobre tekstylia hotelowe – producent zagwarantuje to najpewniej i będzie najlepszym dostawcą tekstyliów stricte przeznaczonych pod działalność sektora hotelarskiego. Jeśli chodzi o tekstylia restauracyjne to te charakteryzujące się większą plamoodpornością zdecydowanie też będą lepsze. Pamiętajmy, że musi być to dobry gatunkowo materiał, tak aby częstotliwość i wysoka temperatura prania nie była dla niego mordercza po zaledwie kilku praniach. Poza walorami technicznymi należy zadbać o te estetyczne. Goście z pewnością zwrócą uwagę na jakość np. na miękkość i przytulność ręczników łazienkowych ale też ich oczy niech nacieszą się elegancją tekstyliów. Warto zadbać o wystrój okienny, ładnie udekorowane stoły jadalniane oraz estetycznie i ładnie ubrane łóżko. Ważne są też obowiązujące normy.

Tekstylia hotelowe to ważny element prowadzenia hotelu. Warto znaleźć solidnego dostawcę, ale zakupić bezpośrednio u producenta takich produktów. Wówczas  – pomijając ogniwa pośrednie – mamy większą szansę na korzystne rabaty i upusty cenowe. Pamiętajmy, iż najlepiej zaopatrzyć się kompleksowo u jednego dostawcy, nie tylko z uwagi na kwestie negocjacyjne ceny ale też na jednolitość kolekcji.