Moja córka chodzi do pierwszej klasy podstawówki, a raczej niedługo ją skończy i przejdzie do drugiej. Na koniec roku każda z klas musi przygotować jakiś krótki występ, który zobaczą uczniowie starszych klas oraz rodzice. Moja mała dziewczynka jest bardzo podekscytowana tym wydarzeniem i już nie może się doczekać kiedy wystąpi na scenie. Cała jej klasa będzie tańczyć jako, że ich wychowawczyni jest również instruktorką tańca. 

Różowe spódniczki z koła

spódnice z koła z tiulemNa pierwszym zabraniu w szkole zgłosiłam się do klasowej trójki, czyli takiej mini rady rodziców. W sumie nie było za bardzo chętnych, a ja nie chciałam siedzieć i czekać aż inny rodzice się namyślą, więc postanowiłam się zgłosić. Teraz wychowawczyni ustala z nami dość dużo rzeczy, między innymi kwestię ubioru na występ. Chodzi, żeby wszystkie dzieci były podobnie ubrane, dzięki czemu cały występ będzie bardzo ładnie wyglądał. Z chłopcami nie ma problemu, ponieważ decyzja padła na białe koszule i czarne spodnie. Niestety jeśli chodzi o dziewczynki, ciężko znaleźć ubiór, który każda z nich miałaby w swojej szafie. Po pół godzinnej naradzie postanowiliśmy, że najlepsze będą spódnice z koła z tiulem. Dziewczynki uwielbiają takie spódniczki jak mają baletnice, więc nie będzie problemu. Okazuje się, że zostało nam trochę środków ze zbiórek rady rodziców i powinno starczyć nam na materiał dla jedenastu dziewczynek. Jedna z mam, które są ze mną w radzie zaoferowała, ze uszyje dziewczynką takie spódniczki. Jako kolor wybrałyśmy róż na wierzch, a pod spód czarny tiul. Dziewczynki będą wyglądały w takim stroju jak małe księżniczki. Do tego dojdą jeszcze czarne koszulki z krótkim rękawem, które zapewne każda mama znajdzie w dziecięcej szafce. Spódnice z koła z tiulem mają to do siebie, że pięknie się układają podczas wykonywania różnego rodzaju obrotów. Nauczycielka postanowiła ich nauczyć jivea, który ma bardzo energiczne kroki  i takie spódniczki na pewno będą się świetnie prezentować na scenie. Tym bardziej jeśli wszystkie będą takie same. 

Powiem szczerze, że przez te wszystkie przygotowania ja również nie mogę doczekać się tego występu na koniec roku. Jestem bardzo ciekawa jak dzieciaki wypadną. Są dość zgraną i energiczną grupą, więc mają dużą szansę zabłysnąć na scenie. Mam nadzieję, że nie wydarzy się jakaś katastrofa, która ich zdemotywuje. Najważniejsze w tych występach jest zgranie oraz dobra zabawa. Liczę, że uda im się to bez problemu osiągnąć. Nauczycielka na próby nie chce nas wpuszczać bo mówi, że chce, aby również dla nas rodziców była to niespodzianka.