Bycie rodzicem chrzestnym to nie tylko obowiązek kształtowania życia duchowego młodego człowieka, ale też dbanie o niego i… rozpieszczanie. Kto nie chciałby sprawiać swojemu chrześniakowi czy chrześniaczce najlepszych prezentów na świecie? Najbardziej trafne prezenty to takie, które dopasowują się do obecnych okresów sensytywnych dziecka lub umiejętności i zainteresowań. Na uroczystość chrzcielną warto wybrać jednak prezent, który nawiązywałby do tego wydarzenia. Co wybrać, skoro jest tyle opcji i każda z nich ma swój wyjątkowy styl?

Najlepszy prezent na chrzciny

srebrne różańceWiadomo, że dobrym pomysłem będzie coś związanego z ceremonią chrzcielną. Pierwszym i najbardziej oczywistym wyborem będą srebrne różańce. Można je dostać w każdym sklepie z upominkami na takie okazje. Prawdziwe srebro świetnie komponuje się z wyjątkowymi zdobieniami, a całość tworzy piękną chrzcielną „biżuterię”. Różaniec jest naprawdę świetnym wyborem na pierwszy prezent dla noworodka, szczególnie w tak eleganckim wydaniu, jakim jest srebro. Stanowi on wspaniałą pamiątkę tego wydarzenia i przyda się w modlitwie i kształtowaniu dalszej drogi duchownej dziecka. Srebrny różaniec może być też wzbogacony o kamienie szlachetne czy inne ozdoby, które dodadzą mu niebanalnego wyglądu. Różaniec w pierścionku to kolejne rozwiązanie na wyjątkowy prezent. Może być z nim jednak trochę problemów, ponieważ kupuje się taki pierścionek na niewiadomy rozmiar i istnieje ryzyko niedopasowania w późniejszym czasie. Jeżeli chodzi o srebro, można wybrać też medaliki z wizerunkami świętych na delikatnych łańcuszkach na szyję. Idealnym nawiązaniem będą wizerunki patronów dziecka. Kolejnym, równie trafnym prezentem, będzie Biblia, a konkretniej wydanie dla dzieci. Jest kilka wydawnictw, które swoje Pisma uzupełniają o dodatkowe komentarze czy ilustracje. Zagłębianie się w tajniki wiary z gotowym słowem będzie dla dziecka przyjemnością, połączoną z pożytecznym pogłębianiem wiedzy.

Srebrne elementy są wspaniałe, nie tylko dlatego, że są uniwersalne i pasują do większości rzeczy. Stanowią o elegancji i pięknie wyglądają. Dla małego dziecka na uroczystość chrzcielną można wybrać wersję z dziesięcioma paciorkami, na dobry początek. Atutem różańca jako prezent jest to, że mamy niemal stuprocentową pewność, że goście nie zdecydują się na ten podarunek. Różaniec jest wyjątkowy, dlatego powinien zostać podarowany przez jednej z rodziców chrzestnych jako symbol przyjęcia do wspólnoty Kościoła i jako przywitanie nowego członka rodziny.