Farma królików wiąże się z ciągłym zapotrzebowaniem na koniczynę. Można ją z powodzeniem uprawiać na glebach nawet słabszych klas gleby, ale należy stosować naturalne środki, których zadaniem będzie ochrona roślin przed szkodnikami, a nawet niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Opiszę kilka rodzajów środków ochrony roślin, które najczęściej wykorzystywane są podczas uprawiania koniczyny. Stosuje się je przed siewem, w trakcie uprawy, a nawet po zbiorze, jako zabezpieczenie gleby.

Najczęściej używane środki ochrony roślin

środki ochrony roślin w sprzedażyDo przygotowania gleby korzysta się ze środków, które mają ją spulchniać. Najbardziej przystosowane do tego środki ochrony roślin w sprzedaży to preparaty, w których składzie znajdzie się azotan. Środek bezpośrednio wpływa na glebę, przez co wszelkie kiełki chwastów, które mogłyby zagrozić uprawie koniczyny są z niej usuwane. Do tego gleba ma zwiększone możliwości wegetacyjne, a co za tym idzie wzrost roślin znajdujących się na niej będzie szybszy. Podczas uprawy koniczyny trzeba dbać o to, by nie zaatakowały ją żadne owady, takie jak mszyca. Unikanie takich przeszkód możliwe jest dzięki opryskom na bazie naturalnych nawozów organicznych. Takie opryski aplikuje się za pomocą niewielkiego opryskiwacza. Zazwyczaj rolnik niesie go na plecach, ponieważ jego waga nie przekracza dwudziestu kilogramów. Dopiero na polach większych niż jeden hektar warto korzystać z traktora. Te środki są delikatne dla rośliny, ponieważ każdy rolnik wie, że ma ona dość duże wymagania w kwestii nawozów. Po zebraniu uprawy gleba powinna być dobrze przygotowana do następnego okresu wegetacyjnego. Dawniej aby to osiągnąć wypalano trawy i resztki koniczyny. Dzisiejsze sposoby są inne. Trzeba użyć po raz kolejny nawozu spulchniającego na bazie azotanu oraz nawozu płynnego, który ma dostarczyć glebie witamin. Podczas, gdy na polu znajdzie się śnieg ziemia będzie je przetwarzać, cały czas przygotowując się do następnego siewu. Nie trzeba nawet używać płodozmianu, ponieważ naturalne środki ochrony pomagają ją użyźnić. 

Możesz przebadać koniczynę, czy jest ona odpowiednia dla królików. Oczywiście będzie dobra, zdrowa, a przede wszystkim świetna na zrobienie kiszonki. Duża ilość koniczyny jest świetną karmą dla tych gryzoni. Dzięki witaminom, które zostaną w niej zachowane wzmocnisz ich układ odpornościowy. Z doświadczenia wiem, że stosując odpowiednio środki chroniące rośliny możesz zebrać dużo koniczyny dobrej jakości. Nie widać na nich żadnych szkodników, ani insektów. Nie rozkłada się ona za szybko, co również zaliczyć należy do atutów.