Wiele osób uprawiających warzywa na działce pod miastem boryka się z jednym i tym samym problemem, a mianowicie brakiem wody potrzebnej do podlewania całego ogródka warzywnego. Zazwyczaj podmiejskie działki nie posiadają przyłącza do sieci wodociągowej, więc nie mamy możliwości korzystania z bieżącej wody z wodociągu. Niektórzy ratują się kopaniem studni i z nich pobierają wodę, inni przywożą duże ilości wody w różnego rodzaju zbiornikach, a jeszcze inni korzystają z tego, co dała im natura i podlewają wszystko wodą deszczową. Ten ostatni sposób jest według mnie najlepszy, ponieważ bardzo skuteczny i mniej kosztowny od pozostałych.

Podlewanie warzyw deszczówką

estetyczne zbiorniki na deszczówkęSam deszcz w sobie już nam bardzo pomaga, jednak podczas pory suchej zwykle jest go za mało, dlatego, jeśli chcemy skutecznie podlewać cały ogródek musimy gdzieś tę wodę magazynować. W tym celu kupuje się zbiorniki na deszczówkę, które zbierają wodę podczas deszczu i przechowują do czasu aż będziemy jej potrzebować. Niektórzy nie chcą używać takich zbiorników, ponieważ uważają, że nie wyglądają one zbyt estetycznie. Kiedyś tak było, jednak od pewnego czasu wraz z rozwojem techniki umożliwiającej łatwiejszy sposób produkcji tego typu rzeczy zbiorniki wyglądają dużo lepiej i można je tak ukryć, że nikt oprócz nas nie będzie wiedział, że znajdują się one na naszej działce. Estetyczne zbiorniki na deszczówkę możemy zainstalować pod rynnami naszego domku letniskowego na działce, a jeśli takiego nie posiadamy to możemy kupić zbiornik wolno stojący, który będzie pobierał wodę z deszczu na całą swoją długość i szerokość. Ten rodzaj zbiornika również możemy ukryć w bardzo przyzwoity sposób, chociaż według mnie jest to niepotrzebne, ponieważ nowe zbiorniki na deszczówkę wyglądają naprawdę dobrze. W żaden sposób nie zaburzają estetyki całego ogródka, jednocześnie spełniając w znakomity sposób swoją funkcję. Zakup takiego zbiornika rozwiązuje wszystkie problemy z wodą do podlewania grządek, dzięki temu, że nasze warzywa będą miały stały dostęp do wody dużo lepiej będą rosnąć.

Zbiornik na deszczówkę możemy kupić w większych sklepach ogrodniczych lub zamówić z hurtowni przez internet. Drugi sposób według mnie jest dużo lepszy, a przede wszystkim wygodniejszy, ponieważ zbiornik jest dowieziony we wskazane przez nas miejsce, nie musimy martwić się o jego transport, który nie jest tak prosty, ponieważ zbiorniki są dość duże i nie jesteśmy w stanie przewieźć ich samochodem osobowym. Cena za taki zbiornik nie odstrasza, ponieważ już za sześćset pięćdziesiąt złotych jesteśmy w stanie kupić zbiornik o pojemności ponad trzystu litrów, co powinno nam w zupełności wystarczyć.