Wielu właścicieli niewielkich psów zastanawia się, czy na początku kupić swojemu pupilowi obrożę, czy zdecydować się na smycz. Tak naprawdę jest to kwestia indywidualna, jednak większość woli postawić na szelki. Mówi się, że szelki są bezpieczniejsze i z pewnością nie będą wbijały się w ciało psa, wywołując przy tym dyskomfort. A więc z pewnością warto rozważyć ten zakup.

Jak dobrać szelki?

eleganckie szelki dla małych psówKażdy właściciel psa z pewnością ma świadomość, że szelki dla naszego pupila mogą mieć różny rozmiar. Dzięki temu możliwe jest dobrane szelek zarówno dla niewielkiego psa, jak i dla psa większej rasy. Eleganckie szelki dla małych psów kupimy praktycznie w każdym sklepie zoologicznym. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby zamówić je przez Internet. Musimy jednak uważać, ponieważ każda firma może mieć własną rozmiarówkę. A więc może okazać się, że szelki nie będą odpowiednio dopasowane do naszego pupila. To dlatego czasami warto jest zapłacić nieco więcej w sklepie stacjonarnym i mieć możliwość przymierzenia szelek do naszego psa. Pamiętajmy również o tym, że szelki mogą się różnie układać. Fakt, że wybraliśmy odpowiedni rozmiar wcale nie musi świadczyć o tym, że naszemu psu będzie w nich wygodnie. To dlatego większość sklepów zoologicznych umożliwia wizyty ze swoim pupilem. Dzięki temu będziemy w stanie przymierzyć do naszego psa wszystkie modele, które nam pasują i wybrać ten, który najbardziej pasuje naszemu psu. Z całą pewnością będziemy w stanie zaobserwować reakcje naszego psa po założeniu konkretnego modelu. Poza tym warto wypatrywać promocji, które w sklepach stacjonarnych również się zdarzają. Z całą pewnością pozwolą one zaoszczędzić nieco gotówki, którą będziemy mogli przeznaczyć np. na karmę wysokiej jakości dla naszego pupila. Oczywiście w momencie, gdy nie jesteśmy przekonani do szelek, możemy zdecydować się na obrożę. Jednak pamiętajmy o tym, że powinna ona być luźna. Oczywiście nie na tyle, aby umożliwić psu jej zdjęcie. Pod obrożę powinniśmy spokojnie wkładać dwa palce. Wtedy możemy mieć pewność, że została dobrze dobrana.

Dobór szelek może wydawać nam się skomplikowany. To dlatego dobrze będzie zdecydować się na pomoc personelu sklepu zoologicznego. Okazuje się, że w takich miejscach pracownicy są niesamowicie mili i mają bardzo dobre podejście do zwierząt oraz szeroką wiedzę. Z pewnością udzielą nam informacji w jaki sposób wybrać odpowiednie szelki, czy obrożę. Dadzą także wskazówki co do wyboru karmy oraz innych akcesoriów. Wystarczy tylko zapytać.