Szklane panele w łazience

Mój bliski znajomy kupił przepiękne mieszkanie na nowym osiedlu w Gdyni. Po kilku tygodniach zaprosił mnie wraz z innymi znajomymi do siebie. Muszę przyznać, że wnętrza oczarowały mnie, ponieważ zdecydowanie przypadły mi do gustu. Największą uwagę zwróciłam na szklane panele, które znajdowały się w łazience na ścianie.

Dlaczego ludzie decydują się na szklane panele?

panele szklane - gdyniaMuszę przyznać, że idealnie panele szklane z zielonymi liśćmi i łodygami ożywiały białą łazienkę Krzysztofa. Byłam zaskoczona, iż tak łatwo osiągnąć taki zamysł. Dodatkowo miałam wrażenie, że powiększają optycznie to pomieszczenie, przez co wydawała mi się jeszcze większa. Od Krzysztofa dowiedziałam się, że on wybrał szkło hartowane, ponieważ jak wiadomo w łazience dominuje wilgoć oraz zmiana temperatur, a dodatkowo mógł być spokojny o wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Jak się okazało w sklepach jest ogromny wybór wzorów, dlatego właśnie zdecydował się na panele szklane – gdynia posiada wiele sklepów z takim asortymentem, więc powiedział mi, że miał duży problem, aby zdecydować się na jeden wzór. Wywnioskowałam zatem, że będzie planował zakupić szklane panele do innego z pomieszczeń. W sumie przeglądając strony w internecie, zobaczyłam, że bardzo ładnie wyglądają na przykład w kuchni pomiędzy blatem kuchennym a wiszącymi szafkami. Zazwyczaj jestem osobą, która szybko podejmuje decyzje, ale kiedy przejrzałam kilka propozycji wzorów, to bym miała ogromny problem, żeby zdecydować się na jeden. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że sposób montażu jak i czyszczenia szklanych paneli jest łatwa i dostępna dla każdego. W końcu posiadamy w domu gąbęczki oraz płyn do mycia naczyń lub szyb. Wystarczy je przetrzeć i gotowe. Natomiast jeśli chodzi o montaż to są trzy sposoby. Pierwszy sposób jest taki, że panele szklane można zamontować dzięki specjalnym szynom. Drugim sposobem na przymocowanie szklanych paneli są gruby, a trzecim – najczęściej wybieram – jest po prostu przyklejenie na klej. Dodatkowo można je zamontować nawet w najtrudniejszych miejscach. Decydującą informacją często jest to, że od szklanych paneli odbija się światło, dzięki czemu łatwo rozjaśnić ciemne pomieszczenie i nie tylko. 

Wbrew pozorom szklane panele nie są drogie. Cena jest jednak zależna od grubości szkła, jego rodzaju oraz rozmiaru szklanych paneli. Mimo to uważam, że jest to bardzo ciekawy sposób, aby w łatwy sposób urozmaicić pomieszczenie czy powiększyć je optycznie tym oto  sposobem. Nie należy martwić się tym, że panele są ze szkła, ponieważ zadbane jest o to, aby szkło było trwałe i mocne, aby nikomu nie stała się krzywda.