Szybka i fachowa naprawa laptopów

Od zawsze byłam zadowolona z działania mojego laptopa. Działał niezawodnie, nawet po wgraniu mnóstwa programów i gier nie zamulał, grafikę i dźwięk też miał dobre. Nie mogłam na nic narzekać. Miał odpowiednią wielkość, był płaski, miałam do niego idealnie dopasowaną torbę, w której mieściła się także ładowarka oraz myszka, bo tak mi się łatwiej pracuje jak na touchpadzie. Jednak z czasem zauważyłam, że mój laptop zaczyna coraz głośniej działać.

Naprawa układu chłodzenia w laptopie

naprawa laptopów - gdańskZ czasem sądziłam, że może go krzywo postawiłam i wiatrak gorzej chodzi. Potem jednak komputer nie tylko coraz głośniej chodził, ale także zaczął się bardzo grzać, a przecież używam chłodzącej podkładki. Jego praca pozostawiała wiele do życzenia, często przymulał i nie dało się na nim pracować. Bałam się, że w końcu całkiem padnie i pewnego dnia po prostu się nie włączy. Szukałam polecanej firmy, która wie jak powinna przebiegać naprawa laptopów – gdańsk. Nie wiedziałam co dokładnie dolega laptopowi, więc liczyłam na profesjonalną diagnostykę. Na miejscu okazało się, że problemem jest układ chłodzenia. Wiatraczek który miał chłodzić laptop był bardzo zanieczyszczony i nie działał jak należy. To on właśnie tak głośno chodził, przez niego laptop się przegrzewał. Teraz wszystko było jasne. Informatycy mieli wziąć laptop by wyczyścić i zakonserwować układ chłodzenia, a przy okazji sprawdzą działanie całego laptopa. Na szczęście okazało się, że poza tym nic mu nie dolega. Jedno gniazdo USB było nieco wyrobione, więc zostało wymienione na nowe. Nie kosztowało to wiele, ale i tak panowie się zapytali czy życzę sobie wymiany gniazda, bo reszta jest w porządku i teoretycznie nie było to wymagane. Jednak jak już oddałam komputer to niech się nim zajmą kompleksowo. Przynajmniej będę wiedziała, że wszystko z moim komputerem jest ok i nie będę się bała, że jak padnie mi gniazdo usb to nie będę miała zapasowego. Mój komputer szybko wrócił do mnie naprawiony i teraz śmigał jak nowy. Nie był gorący, nie chodził głośno, koniec z buczeniem. Na pewno będzie mi jeszcze służył przez wiele lat bo to dobrej jakości sprzęt.

Naprawa laptopów wcale nie musi być kosztowna, ani wiązać się z odstawieniem go do serwisu na kilka dni. Grunt to dobra diagnostyka i sprawdzenie co jest nie tak ze sprzętem. Wtedy wiadomo co robić, a naprawa jest błyskawiczna. Często komputer nie najlepiej działa przez taką drobnostkę jak zabrudzony wiatraczek, więc nie ma co zwlekać, bo potem może się przegrzeje płyta główna i problem będzie większy.