Nigdy nie myślałem, że zdecyduję się na rejs jako forma wakacji z tego względu, że raczej korzystałem ze sprawdzonych ośrodków, które mi się podobały i raczej ich się trzymałem. Jednak tego roku postanowiłem zrobić coś bardziej szalonego i co najważniejsze spróbować czegoś nowego. Wybór padł na rejs do Grecji. Może to i lepiej, że właśnie tam, gdyż kiedyś tam latałem na wakacje i znam parę miejsc, które warto jest odwiedzić, aby skosztować bardzo dobrej kuchni i cieszyć się życiem.

Jak w praktyce wygląda rejs do Grecji?

tanie rejsy w GrecjiRejs do Grecji to duże wyzwanie zwłaszcza dla kogoś, kto jeszcze nie miał za wiele możliwości odbywania takich podróży. Ja na pewno nigdy nie pływałem na takich dużych statkach, dlatego też przed wypłynięciem na morze nie mogłem się doczekać, a jednocześnie byłem lekko poddenerwowany. Wiedziałem jednak, że nie mam się czego obawiać i że jestem w dobrych rękach. Firma, której zapłaciłem miała już na swoim koncie wiele takich zorganizowanych rejsów, dzięki czemu byłem spokojny, że i ten uda się bardzo dobrze. Miałem akurat dwa tygodnie wolnego, więc jeszcze po powrocie przez tydzień będę mógł jakoś aktywnie odpocząć. Zastanawiało mnie, czy tanie rejsy w Grecji zapewniają różnorodne atrakcje na pokładzie. Jak widziałem na filmie promocyjnym, który został mi przedstawiony na stronie internetowej biura nieruchomości objaśniał, jak powinienem się przygotować na mój pierwszy rejs i co zabrać. Zdecydowałem się na przedłużenie mojego rejsu o kilka dni, gdyż biuro podróży dawało mi taką możliwość, a ja juz wiedziałem, że będę niezwykle zadowolony z takiej formy spędzania wolnego czasu. Może i w przyszłym roku popłynę zarówno na majówkę, ale także na dłuższy urlop podczas wakacji? Na pewno brałem taką opcję pod uwagę, zwłaszcza że tanie rejsy są naprawdę w okazyjnych cenach. Teraz kupiłem faktycznie rejs przez internet na ostatnią chwilę, ale wiem, że jesli chodzi o kupowanie takich rejsów z odpowiednim wyprzedzeniem to cena jest jeszcze bardziej ciekawa.

Cena za rejs jest bardzo różna. Za swój rejs na przykład zapłaciłem trzy tysiące złotych, ale to ze względu na to, że po pierwsze mój rejs był nieco dłuższy, a z drugiej strony zdecydowałem się na wykupienie opcji all inclusive, co oznaczało, że faktycznie nie musiałem przejmować się wydawaniem pieniędzy na jedzenie czy alkohol. Jak widzicie tanie rejsy po różnych kontynentach są przede wszystkim dostępne od ręki. Za dobre pieniądze popłyniecie tam, gdzie zawsze chcieliście i będziecie bardzo zadowoleni.