Taniec, czyli coś co każdy z nas w swoim życiu minimum raz robił. Niekoniecznie profesjonalnie, ale na imprezach, w szkole, na randce, ślubie i innych wydarzeniach, gdzie jest muzyka. Niektórzy tańczą nawet profesjonalnie. Jednak dla tych, którzy nie chcą tańczyć poważnych układów tanecznych, a potrzebują zdrowego ruchu i dynamiki zumba będzie idealnym rozwiązaniem.

Połączenie aerobiku i tańca

zumbaOdrobina muzyki z gatunku latynoamerykańskich w połączeniu z aerobikiem i krokami tanecznymi daje idealne połączenie, które sprzyja dobrej zabawie. Zumba, bo to właśnie o niej mowa, to gorące rytmy, energetyzująca muzyka, emocjonalna euforia. Wystarczy godzina, aby być pozytywnie zmęczonym i być gotowym na więcej szalonych układów. Fitness i taniec to naprawdę zdumiewające połączenie, które zapewni masę uśmiechu, radości i zabawy. Niezależnie od płci, wieku i innych aspektów. Tańczenie zumby jest nawet dla osób z mniejszą kondycją, ponieważ tutaj nie chodzi o to, aby robić wszystko idealnie i w tempie z instruktorem. Chodzi o to, aby przede wszystkim dobrze się bawić i ruszać. W końcu w obecnych czasach wiele osób ma pracę siedząca i po typowym ośmiogodzinnym dniu pracy najlepiej byłoby poćwiczyć. W trakcie trwania zumby i poćwiczymy i wybawimy się, a do tego można śpiewać do znanych utworów. Dodatkowo warto zauważyć, iż sekwencje ruchów w trakcie danego układu nie są skomplikowane, gdyż zwykłe składają się na kilka konkretnych ruchów, które są powtarzane przez tańczących w konkretnych momentach. Sprawia to, iż taniec jest naprawdę intuicyjny, a prostota ruchów sprawia, że nawet najmniej rozgarnięta osoba szybko załapie kiedy ma robić dany krok. Przy okazji zumba sprawia wrażenie prostej i niezbyt inwazyjnej aktywności fizycznej. Jest to bardzo mylna opinia, gdyż w trakcie powtarzalności dosyć prostych ruchów nasza sylwetka pięknie się rzeźbi, a przy okazji wzmacniamy kondycję. W trakcie zumby minimalizujemy stres, nabieramy pewności siebie. Ta aktywność fizyczna polecana jest, gdy za pomocą świetnej zabawy chcemy zmienić nasz tryb życia, jednak nie jesteśmy przekonani do standardowego rodzaju ćwiczeń na siłowni i tym podobnych.

Zumba to idealna fuzja aerobiku i tańca, która pozwala na rewelacyjną zabawę i doskonałe ćwiczenia, które wydają się niezbyt wymagające. O dziwo taki trening poza świetnym samopoczuciem, uśmiechem i eksplozją energii zapewnia nam wyrzeźbienie ładnej sylwetki i wzmocnienie kondycji. Warto spróbować i przekonać się, iż jest to dobry pomysł na ruch po pracy.