Zawsze marzyłam o tym, żeby zamieszkać w domu rodzinnym gdzieś na przedmieściach i w końcu to marzenie stało się rzeczywistością. Obecnie jesteśmy na etapie planowania wygląd wnętrz domu, który powstał według mojego i męża projektu. Najbardziej cieszę się z tego, że dom jest przestrzenny. Nie jest on bardzo duży, ale jest w nim dużo słońca i sprawia w środku wrażenie większego, niż jest w rzeczywistości. Centralnym punktem wnętrza jest oczywiście salon. To tutaj spędzać będziemy najwięcej czasu z rodziną lub przyjaciółmi.

Tkanina ze zdjęciem na ścianie

artolis tkaninaEtap wykańczania wnętrz i ich urządzania jest w przypadku każdego domu najbardziej ekscytujący. Tym bardziej, jak ktoś pasjonuje się aranżacjami wnętrz. Ja należę do osób, które od wielu lat interesuje się metodami aranżacji i pewnymi trikami, które nadają pomieszczeniom oryginalnego charakteru. Dlatego przy urządzaniu wnętrz nie brałam nikogo do pomocy, tylko postanowiłam wszystko rozplanować samodzielnie. Najważniejszym pomieszczeniem był dla mnie salon. Chciałam w nim stworzyć atrakcyjną, przestronną, a zarazem przytulną przestrzeń do spędzania wolnego czasu samemu lub z kimś. Punktem wyjścia okazał się dla mnie ściana, przed którą ustawiona jest sofa. Miałam na nią różne pomysły, ale ostatecznie pojawiła się na niej artolis tkanina, przedstawiająca egzotyczny motyw kwiatowy. Zdecydowałam się na tkaninę z nadrukiem, a nie na tapetę, dlatego, że jest to o wiele bardziej wytrzymałe rozwiązanie. Tkaniny na ściany wykonane są z mocnego materiału, odpornego na zniszczenia. W razie czego łatwo usuwa się z nich zanieczyszczenia i nie trzeba obawiać się zadrapań czy odchodzenia tkaniny od ściany. Zanim wybrałam konkretny wzór, przejrzałam setki różnych propozycji. Okazuje się, bowiem, że jesteśmy w stanie umieścić na naszej ścianie cokolwiek nam przyjdzie do głowy. Można korzystać z gotowych próbników lub zlecić wykonanie tkaniny z wybranym przezn nas wcześniej obrazem. Jest on nadrukowany na tkaninie za pomocą specjalistycznej drukarki. Ściana z nadrukiem ustawia nam charakter całego wnętrza.

Salon jest w każdym domy czy mieszaniu bardzo ważnym pomieszczeniem, można nawet powiedzieć, że jest to centrum naszego rodzinnego i towarzyskiego życia. Dlatego warto tak zaplanować jego wygląd, żeby był jak najbardziej atrakcyjny wizualnie i funkcjonalny. Warto pomyśleć o tym, żeby na jednej ze ścian umieścić jakiś wyraźny akcent, na przykład w postaci nadrukowanego na tkaninie obrazu. Ja właśnie takie rozwiązanie wybrałam do salonu w moim nowym domu.