Rozpoczął się sezon, w którym organizowane są różnego rodzaju targi i konferencję. Pracuję w branży farmaceutycznej i często jeżdżę na różnego rodzaju konferencje organizowane dla lekarzy. Tam najlepiej można zobaczyć jakie starania podejmują firmy farmaceutyczne, żeby zwrócić uwagę akurat na nie. Nie da się ukryć, że stoiska wystawiennicze są niezwykle bogato wyposażone. Wszystko oczywiście wygląda ładnie i profesjonalnie. Wszystko musi być estetyczne, nie ma miejsca na zły styl. 

Ścianki wystawiennicze na targach dla graczy

nowoczesne ścianki wystawienniczeWiem jak wyglądają takie konferencje, natomiast niestety nie mam świadomości jak wyglądają targi organizowane na przykład dla graczy, czy też takie elektroniczne. Postanowiłem, że wybiorę się na takie wydarzenie, żeby zobaczyć w jaki sposób to jest tam organizowane i czy materiały wystawiennicze różnią się od tych z konferencji dla lekarzy. Pierwsze co mnie niezwykle zdziwiło przy wejściu na targi dla graczy to moc kolorów. Z każdej strony patrzyłem na nowoczesne ścianki wystawiennicze, które były kolorowe. Na konferencjach medycznych zazwyczaj przeważa kolor biały. Wiadomo, że są też inne, ale raczej producenci stawiają na biel. Tutaj wręcz przeciwnie. Każda ścianka została zaprojektowana w ten sposób, żeby przyciągnąć uczestnika konferencji. Ze ścianek spoglądają na nas bohaterowie, dodatkowo na stoisku znajdują się ekrany, które pokazują stream z gier. Powiem szczerze, że panuje tu zupełnie inny klimat. Bardzo podoba mi się ta inność. Po sterylnych i stylowych konferencjach dla medyków rzeczywiście tutaj jest na co popatrzeć. Większość na stoiskach stanowią nowoczesne ścianki wystawiennicze. Są one wyposażone w różnego rodzaju systemy świetlne oraz elektroniczne. Jak dla mnie bomba. Mam zamiar nawet zaproponować niektóre z rozwiązań mojemu szefowi, żebyśmy również mogli się wyróżnić na konferencjach wśród innych stoisk. Jestem oczarowany klimatem tych targów elektronicznych i dla graczy. Widać, że ludzie przyszli się tu odprężyć i pobawić, a nie są na konferencji w celach naukowych. Zupełnie inaczej chodzi się wśród takich osób. 

Jestem zachwycony tym co zobaczyłem. Cieszę się, że poszedłem zobaczy jak to wszystko wygląda, ponieważ teraz mam więcej doświadczenia w temacie ścianek i stoisk wystawienniczych. Obecnie będziemy prowadzić kampanię dla firmy farmaceutycznej, która stworzyła nową innowacyjną formułę substancji, więc być może uda nam się wykorzystać nowoczesne ścianki wystawiennicze podczas konferencji. Mam nadzieję, że przekonam szefa i klienta do tego pomysłu.