Hydrauliczny dźwig samochodowy jest konieczny, jeśli samochód nie jest wyposażony w wywrotkę. Jeśli prowadzisz firmę transportową i chcesz wdrożyć nową usługę, jaką jest transport materiałów sypkich nie musisz kupować nowych naczep. Kluczowym elementem będzie odpowiednie wyposażenie naczep. Gdzie w naszym kraju produkowane są hydrauliczne dźwigi samochodowe i czy warto je kupić. Zachęcam do sprawdzenia oferty pewnego gdańskiego producenta, który ma dobre dźwigi w rozsądnej cenie.

Hds produkowany w Trójmieście

hds w TrójmieścieDźwigi o których mowa produkowane są na terenie Gdańska, lecz salony producenta są także w Sopocie i Gdyni. Hds w Trójmieście jest bardzo popularny, dlatego ten zakład produkcyjny ma dużo zamówień lokalnych, lecz realizuje również inne zamówienia, nawet z zagranicy. Hydrauliczne dźwigi tego producenta wykonane są z dobrej jakości stali, która nie rdzewieje. Oczywiście trzeba je konserwować na zimę, aby nadawały się do korzystania po roztopach. Cała hydraulika oparta jest na siłownikach z system automatycznego smarowania. Poprzez przewody rurowe dostarczany jest do nich olej. Jakiego rodzaju olej trzeba posiadać? Może to być zwykły olej samochodowy lub do silników dwusuwowych. Tego typu dźwigi hydrauliczne można dostosować do każdego typu naczepy, nawet jeśli jest ona kryta. Ich udźwig jest zależny od konkretnego modelu. W ubiegłym roku wyprodukowano cztery modele. Kolejno o udźwigu dwóch ton, czterech, sześciu i ośmiu. Jak na dźwig samochodowy jest to dużo. Łapki dostosowane są do materiałów sypkich, ale można je zmienić, na przykład do transportu drewna. Gdański producent ma dobrą opinię, ponieważ jego sprzęt jest dobrej jakości. Sterowanie do dźwigu można zamontować do samochodu bezinwazyjnie. Dźwigiem steruje się za pomocą przenośnego panelu, który jest dotykowy. Operator będzie wymagał przeszkolenia, jednak jest to do nauczenia się. Ceny są różne, od dziesięciu tysięcy złotych za najuboższą wersję, aż do dwudziestu pięciu.

Samodzielnie musisz zadecydować o tym, jakiego dźwigu będziesz potrzebować. Możesz zamówić u producenta usługę montażu dźwigu na naczepie. Przy dużych zamówieniach będzie bardzo niewiele kosztować. Dźwigi można wziąć w leasing, a jego zasady ustalane są podczas rozmowy sprzedażowej. Generalnie rzecz biorąc opłaca się, jeśli zamierzasz wprowadzić nową usługę i wiesz, że znajdziesz na to klientów. Sprzęt jest dobry i doceniany przez zagraniczne przedsiębiorstwa. Jest to nowoczesna technika. Dokładność dźwigu również nie podlega wątpliwości.