Razem z kolegami stanowimy zespół muzyczny. Ostatnio nagraliśmy kilka płyt, które okazały się znakomicie sprzedawać. Mając do dyspozycji trochę środków oraz nakład własny, postanowiliśmy zainwestować je w kupno garażu z zamiarem przeznaczenia go na salę prób. Do tej pory nie mieliśmy jeszcze własnego lokalu o takiej funkcji. Szybko znaleźliśmy ofertę sprzedaży pustego garażu. Pozostało go wyremontować.

Jak pokryliśmy ściany garażu panelami dekoracyjnymi 3D

panele dekoracyjne 3DUznaliśmy, że sami podołamy temu zadaniu. Wraz z członkami zespołu pojechaliśmy samochodem dostawczym do marketu budowlanego. Po drodze zastanawialiśmy się nad koniecznymi dekoracjami, które spełniłyby również warunki akustyczne. Wokalista powiedział, że najlepsze do tego zadania byłyby panele dekoracyjne 3D w kształcie stożków. Takie modele ponoć najlepiej odbijają dźwięk, sprawiając, że akustyka w pomieszczeniu ulega znaczącemu polepszeniu. W sklepie udaliśmy się więc do działu z panelami. Po konsultacji pomysłu ze sprzedawcą wybraliśmy odpowiedni model. Wcześniej, oczywiście, dokonaliśmy pomiarów ścian garażu. Kupiliśmy odpowiednią ilość metrów kwadratowych paneli oraz inne przybory potrzebne do remontu. Zamówienie dotarło prędko, więc byliśmy gotowi do pracy. Położyliśmy panele dekoracyjne 3D na ścianach oraz drewniany parkiet na podłodze. Do tego położyliśmy na niej dywany, które również tłumiły pomieszczenie. Postanowiliśmy przynieść tam również instrumenty. Każdy z nas sprawdził swoją partię dźwiękową. Okazało się, że panele dekoracyjne 3D doskonale sprawdzają się w wytłumianiu pomieszczenia – z zewnątrz nie było nic słychać, a w środku dźwięk był czysty i klarowny. Ucieszyliśmy się i pochwaliliśmy wokalistę za doskonały pomysł. Próby w garażu odbywały się znakomicie – panele nie dość, że sprawiły, że garaż był wykończony w nowoczesny i elegancki sposób, doskonale spełniały swoją praktyczną dla nas rolę. Postanowiliśmy dodatkowo pomalować je w różne kolory, by dodać pomieszczeniu atmosfery muzycznej. Całe szczęście, że kupiliśmy białe panele, które dało się łatwo pomalować.

Jeżeli ktoś zastanawiałby się nad tym, czy panele dekoracyjne 3D mogą poprawić akustykę w pomieszczeniu, mamy już na to odpowiedź – tak! To niesamowite, jak takie rozwiązanie może okazać się praktyczne. Do tej pory zaprosiliśmy kilka zaznajomionych zespołów na próby do naszego garażu i każdy z ich członków przyznawał, że akustyka jest znakomita, dodatkowo chwaląc wygląd pomieszczenia. Kilka osób podłapało ten pomysł i zamontowali panele w swoich pomieszczeniach nagraniowych.