Wysokiej jakości iPhone 8 jest stosunkowo solidny i może wiele wytrzymać, ale nawet drogie modele nie są niezniszczalne. Wystarczy nieostrożny moment, a iPhone leży na podłodze. Siadamy na krześle, a urządzenie jest w tylnej kieszeni. Rezultatem tych sytuacji może okazać się pęknięty ekran. Jest to bardzo frustrujące, bo przecież iPhone 8 nie jest tanim urządzeniem. Wówczas należy podejść do serwisu i poprosić o wymianę. Jak to odbywa się w praktyce?

Wymiana wyświetlacza iPhone 8 – dlaczego warto?

profesjonalna wymiana ekranu - iPhone 8Popękany ekran nie tylko wygląda brzydko, ale może również wpływać na funkcjonalność urządzenia. Jeśli iPhone ma pęknięcie, ale ekran dotykowy nadal działa, należy zainwestować w zestawy naprawcze do wymiany całego wyświetlacza zawierające szybę z wyświetlaczem LCD, oraz drobniejsze elementy w tym płytkę magnetyczną. Ceny za zestawy naprawcze do wyświetlaczy są bardzo różne, ale w tym przypadku bardzo potrzebna okazuje się być profesjonalna wymiana ekranu – iPhone 8 jest tego wart. Serwisy naprawcze podchodzą do naprawy wyświetlacza tak dobrze, jak to możliwe. Przed rozpoczęciem wykonują kopię zapasową danych. Jeśli coś pójdzie nie tak – klient nie straci ważnych kontaktów ani zdjęć. Tutaj ważna informacja dla osób poszkodowanych – nie warto samodzielnie naprawiać wyświetlacza, bo jeśli samodzielnie majstruje się przy swoim urządzeniu, gwarancja wygasa. Jeśli osoba niedoświadczona otworzy urządzenie, może je nieodwracalnie uszkodzić. Dlatego lepiej jest zainwestować w profesjonalną naprawę. Wymiana całego wyświetlacza jest bardzo czasochłonnym zadaniem. Aby to zrobić, technik musi poluzować śrubki układając je w odpowiedniej kolejności na dwustronnej taśmie samoprzylepnej lub płycie magnetycznej. Potem ostrożnie podnieść wyświetlacz za pomocą przyssawki oraz zdjąć metalową osłonę i odłączyć złącza małą szpachelką. Następnie usuwa się pęknięty wyświetlacz po czym następuje usuwanie wszelkich włókien za pomocą antystatycznej ściereczki i dopiero wtedy można podłączyć złącza nowego wyświetlacza, ale to wymaga przeogromnej precyzji.

Nie jest to zadanie łatwe i wymaga ogromnych zdolności manualnych oraz precyzji. Wymaga to ostrożności i cierpliwości. Samodzielna naprawa bez doświadczenia nie powinna więc wchodzić w rachubę. Jest to naprawdę trudne zadanie, które warto zlecić tylko doświadczonym serwisantom, którzy znają specyfikację iPhone 8. Wiemy już teraz czy opłaca się oddawać swój sprzęt do naprawy i w jaki sposób odbywa się wymiana pękniętego wyświetlacza w drogim sprzęcie.