Cienie pod oczami to zmora wielu kobiet. Najczęściej jest to efekt płytkiego unaczynienia skóry. Mówi się, że z cieniami najczęściej walczą kobiety, które mają cienką skórę. W związku z tym warto wiedzieć co z nimi robić, aby nasza okolica oczu była piękna i promienna. Możemy zdecydować się zarówno na domowe sposoby, jak i na profesjonalne zabiegi w salonach kosmetycznych.

Zabiegi na cienie pod oczami

redukcja cieni pod oczamiZ całą pewnością nie usuniemy cieni pod oczami wykonując tylko jeden zabieg. Najczęściej trzeba się nieco napracować, aby okolica oczu była zadbana. Redukcja cieni pod oczami w wielu przypadkach jest skomplikowana. Może się również okazać, że całkowicie nie uda nam się wyeliminować tego problemu. Z całą pewnością bardzo ważne jest nawilżanie. Odpowiednio nawilżona skóra wygląda nieco inaczej. Poza tym powinniśmy zadbać o to, aby skóra dostawała wszystkich niezbędnych substancji. Pamiętajmy jednak, że cienie pod oczami mogą informować nas o stanach chorobowych organizmu lub o tym, że nasz organizm jest przemęczony. Jeśli chcemy spróbować walczyć z tą przypadłością, to zawsze możemy wybrać się na konsultację do salonu urody i zapytać o to, który z zabiegów jest dla nas najbardziej polecany. Profesjonalnych metod jest sporo i tak naprawdę każdy może wybrać inną. Z cieniami pod oczami możemy walczyć za pomocą lasera frakcyjnego. Często stosowanym zabiegiem jest również przeszczep tłuszczu. Okazuje się również, że idealnie sprawdza się tutaj karboksyterapia lub radiofrekwencja mikroigłowa. Poza tym wszystkie te zabiegi można śmiało łączyć. A więc z pewnością metod walki jest sporo. Musimy jednak wiedzieć, że niektóre z nich mogą sporo kosztować – zwłaszcza, że jeden zabieg nie wystarczy. W związku z tym warto zastanowić się, czy nie lepiej jest na początku spróbować walki środkami, które kupimy w każdej drogerii. Pomocne mogą okazać się kojące płatki pod oczy, które niwelują cienie oraz opuchliznę. Może okazać się również, że znajdziemy linię pielęgnacyjną dla osób, które mają cienie pod oczami. Możemy również spróbować z chłodzącymi kremami.

Zabiegów na cienie pod oczami jest naprawdę sporo i każdy znajdzie coś dla siebie. W związku z tym warto jest się zapoznać z wszelkimi dostępnymi i wybrać taki, który najbardziej nam odpowiada. Okazuje się jednak, że czasami z cieniami pod oczami możemy walczyć domowymi sposobami. Niestety w niektórych przypadkach walka ta okazuje się niewystarczająca. Wtedy dobrze będzie wybrać się do salonu, w którym pracują profesjonaliści, którzy chętnie nam doradzą.