Praktycznie każdy właściciel pojazdu chociaż raz odwiedził myjnię samochodową. Dlatego wiadomo jak wygląda jej efekt końcowy. Nasze auto staje się czystrze i na pierwszy rzut oka widzimy dobrze prezentujący się samochód. Jednak czar pryska w momencie kiedy się do niego przybliżymy… Na lakierze widzimy smugi, a po przejechaniu ręką pozostaje na niej osad brudu. Dlatego nie jest to taki efekt jaki chce uzyskać osoba, która ma zamiar rzeczywiście wyczyścić swoje auto.

Polecany wosk dla amatorów i nie tylko

finish kare 1000pJednak co zrobić w takim wypadku skoro zwykła myjnia nie wystarcza? Otóż w takich momentach warto poznać proste techniki dotyczące pielęgnacji i stosować wosk finish kare 1000p. Oczywiście przed jego nakładaniem najlepiej jest dobrze umyć auto na myjni i je wysuszyć. Można to zrobić za pomocą zwykłej ścierki, która zmyje resztę zabrudzeń. Wtedy warto rozpocząć nakładanie wosku. Ten produkt jest przeznaczony do ręcznej aplikacji dlatego nie musimy posiadać automatycznych polerek. Jest on idealny dla amatorów. Wystarczy, że za pomocą zwykłej szmatki zaczniemy nakładać wosk na lakier. Często przy zakupie finish kare 1000p możemy od razu mieć już aplikator i mikrofibrę. Wtedy to ułatwi nam to zadanie. Jednak bez specjalnego aplikatora zwykła domowa ściereczka powinna sobie poradzić z nakłądaniem. Następnie czekamy kilka minut, aż wosk wyschnie. Kolejnym krokiem jest wypolerowanie auta zwykłą mikrofibrą. Dzięki temu na lakierze powstanie cienka warstwa ochronna, która będzie go chroniła. To oczywiście wpływa na działanie promieni słonecznych, kwaśne deszcze czy też zwykłe zabrudzenia. Jednak warto tu też pamiętać o efekcie wizualnym. Nasze auto będzie miało wspaniały połysk i będzie wyglądało znakomicie. Warto pamiętać, że działanie wosku jest dosyć długie i nie trzeba tego robić co dwa dni. W tym czasie możemy normalnie korzystać z myjni i poruszać się pojazdem. Jeżeli chodzi o cenę tego produktu to zależy ona od pojemności. Najmniejsze pojemniczki mieszczą w sobie około pięćdziesięciu gram wosku.

Cena za nie wynosi około dwadzieścia złotych. Jednak większe są bardziej wydajne i aż za pięćset gram wosku zapłacimy dziewięćdziesiąt złotych. Dlatego widzimy, że warto nabywać go w większych ilościach. Zwłaszcza, że nie które sklepy dodają nam specjalny aplikator do nakładania i ściereczkę z mikrofibry w tej samej cenie. Dzięki temu z nakładaniem nie będzie żadnego kłopotu. Oczywiście wosk znajdziemy w sklepach internetowych i wygodnie zamówimy pod wskazany adres zamieszkania.