Czynnikami, dla których wiele osób decyduje się na meble wykonane z rattanu to przede wszystkim ich elegancki wygląd, wytrzymałość i wygoda podczas użytkowania. Taki materiał od długiego czasu jest najczęściej wybieraną i popularną opcją. Żeby cieszyć się wieloma zaletami krzesła wykonanego z rattanu należy w odpowiedni sposób zadbać o jego odpowiednią ochronę przed wieloma czynnikami.

Wiele zalet krzesła z rattanu

stabilne krzesła rattanoweNa samym początku warto wiedzieć, że niezabezpieczony rattan nie radzi sobie dobrze w kontakcie z takimi czynnikami jak wilgoć czy też promieniowanie UV. Podczas wybierania odpowiedniego modelu warto wybrać taki, który będzie najbardziej dopasowany do warunków w jakich będzie stał. By stabilne krzesła rattanowe służyły przez długi czas warto przeanalizować ich podstawowe cechy. Jest kilka istotnych parametrów, na które warto zwrócić uwagę kupując takie krzesło. Pierwszym z nich jest konstrukcja. Musi być ona na tyle stabilna żeby siedzenie w tym meblu odbywało się bez ryzyka przewrócenia, dlatego też nogi powinny być odpowiednio sztywne. Nie mogą one uginać się pod ciężarem osób użytkujących. W celu uniknięcia chybotania należy zwrócić uwagę czy wszystkie zostały wykonane w tej samej długości. Jeżeli wszystkie te czynniki zostaną zachowane to otrzymamy produkt niezwykle stabilny, który dobrze będzie trzymał się podłoża. Kolejnym czynnikiem jest maksymalne obciążenie, które dopasowuje się do wagi osoby użytkującej. Zazwyczaj modele dostępne w sklepach wytrzymują obciążenie na poziomie od stu do stu trzydziestu kilogramów. O trwałości krzesła z rattanu decyduje w głównej mierze obecność powłoki ochronnej, czyli czy jest ono pokryte lakierem impregnującym. Te tańsze są z reguły jej pozbawione i mogą zniszczyć się przy kontakcie z wodą, zimnym lub gorącym powietrzem lub promieniami słonecznymi. Przez to szybko stracą swoje właściwości oraz elegancki wygląd. Rattan jest materiałem elastycznym, dzięki czemu krzesło dobrze dopasowuje się do krzywizn ciała i można w nim siedzieć przez długi czas, bez obawy o późniejszy ból kręgosłupa. Jeżeli zwróci się uwagę na te wszystkie czynniki to będziemy mogli cieszyć się z wielu zalet tego mebla.

Krzesła z rattanu są dobrym wyborem jeżeli zależy nam na funkcjonalności, wygodzie i eleganckiej prezentacji. Odpowiednio dobrane świetnie będą pasować do nowoczesnych tarasów, ale również do tych, które utrzymane są w tradycyjnym styli. Rattan jest surowcem o małej gęstości, co sprawia, że krzesła są niezwykle lekki i bez większego problemu można je przenosić. Krzesła takie posiadają wiele zalet o ile wie się na co zwrócić uwagę podczas zakupu.