Bardzo często wybór odpowiedniej karmy dla naszego psa jest trudny. Spotyka to zarówno początkujących opiekunów jak i wieloletnich miłośników psów. Podczas wyboru suchej karmy możemy dokonać lepszych i gorszych wyborów. Patrząc na ogromny wybór na sklepowych półkach ciężko zdecydować, która karma będzie najlepsza dla naszego czworonoga. Trzeba do tej decyzji podejść niezwykle poważnie, ponieważ kwestia diety jest ogromnie ważna i decyduje o zdrowiu naszego przyjaciela.

Jaką wybrać karmę?

karma sucha dla psówDobra dieta jest niezwykle ważna, aby nasz pupil zachował pełnie swojego zdrowia. W sklepach zoologicznych znajdziemy masę różnych produktów. Na rynku jest pełno producentów, którzy oferują różne typy karm. Są między innymi specjalistyczne, bytowe, a nawet weterynaryjne. Na co zwracać uwagę przy wyborze? Ważną zasadą jest, aby czytać dokładnie skład. Karma sucha dla psów musi mieć przede wszystkim dużą zawartość mięsa. Jest to najważniejszy składnik diety każdego psa. Oprócz tego, że ma być go dużo musi być również dobrej jakości. Dobra karma to taka, która zawiera minimum 50% mięsa. Lepiej odpuścić te, które mają go mniej. Mięso powinno zajmować pierwsze miejsce w składzie. Powinniśmy również omijać karmy, które nie wykazują ile procent mięsa mają. Wszystko inne co nie jest mięsem jest tak zwanym wypełniaczem. Stosuje się je do podniesienia kaloryczności karmy. Są one dodatkowo dużo tańsze niż mięso przez co często producenci nadmiernie je stosują. Najlepiej jest jak karma wcale nie zawiera zbóż lub jest ich mało. Ryż, kukurydza i pszenica są zdecydowanie zbędne w diecie naszego czworonoga. Dobrymi wypełniaczami są natomiast warzywa i owoce. Marchew, ziemniaki, jabłka, dynia, jagody i tak dalej. Są to składniki, które w pozytywny sposób wpłyną na zdrowie naszego psa. Często suche karmy są również wzbogacane o różne dodatkowe elementy. Tauryna, glukozamina i chondroityna zapewnią zdrowe funkcjonowanie serca i zadbają o stawy. Znajdziemy tam również różne witaminy i makroelementy. Dostarczają one naszemu psu wszystko to co niezbędne. My również codziennie zażywamy odpowiednią dawkę witamin i suplementów dla podtrzymania naszego zdrowia. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że dobre karmy są droższe, ale jeżeli chodzi o życie i zdrowie naszego czworonożnego przyjaciela to nie powinniśmy na tym oszczędzać. Kupując lub adoptując psa powinniśmy liczyć się z wszelkimi kosztami.

Dieta psa jest na prawdę ważnym elementem jego życia. My jako opiekunowie powinniśmy dostarczyć mu jak najlepszych jakościowo produktów. Zdrowy pies jest szczęśliwy i z chęcią spędzi z nami czas na wspólnej zabawie. Możliwości wyboru są ogromne dlatego każdy miłośnik psów znajdzie coś odpowiedniego dla swojego pupila. Dobre karmy suche dla psa możemy dostać zarówno w stacjonarnym sklepie zoologicznym jak i w tym sprawdzonym internetowym.