Wygodne obuwie robocze

Obuwie wojskowe zapewniało bodaj najlepszą ochronę na meczach, aczkolwiek nie każdy mógł pozwolić sobie na markowe buty, nieraz kosztujące połowę przeciętnej wypłaty. Wielu kolegów pozostawało więc przy mniej jakościowym obuwiu, lub używało butów roboczych, które nie tylko nie różniły się wyglądem od większości obuwia wojskowego używanego na większości rozgrywek, ale również o wiele lepiej chroniło nogi przed obrażeniami, mogącymi wystąpić podczas gry na trudnym terenie.

Obuwie ochronne od Uvexa

buty ochronne uvexJednym z najczęściej wybieranych producentów sprzętu ochronnego, używanego na meczach był Uvex. Sprzęt owej firmy był uznawany przez większość graczy za najlepszy w swoim przedziale cenowym, utrzymującym się na bardzo przystępnym poziomie. Jednak oprócz wyposażenia militarnego, Uvex zajmował się również sprzedażą wyposażenia bhp, więc nic dziwnego iż bardzo wielu kolegów zamieniało miernej jakości obuwie wojskowe na buty ochronne Uvex. Robocze buty miały bowiem o wiele wytrzymalszą konstrukcję i nie rozchodziły się w szwach po dłuższym używaniu ich na mokrym terenie, na którym wielokrotnie zdarzało nam się grać. Znacznie lepiej natomiast chroniły przed wszelkimi obrażeniami, głównie dzięki wzmocnieniom umieszczonym nie tylko na nosku buta, ale również na kostkach. Jednocześnie ułatwiały one poruszanie się po mokrym czy błotnistym podłożu, znacznie zmniejszając ryzyko kontuzji spowodowanej utratą równowagi. Byty te były również znacznie bardziej odporne na efekty zabrudzenia, nie wymagając szczególnej konserwacji by pozostawać cały czas w bardzo dobrym stanie, i mogły być używane praktycznie na każdym terenie, bez konieczności używania preparatów do konserwacji obuwia. O dziwo, wielu kolegów zauważało iż mimo przeznaczenia do pracy, owe buty były zdecydowanie wygodne, nawet biorąc pod uwagę ich dość dużą masę, zwiększoną dodatkowo stalowymi wkładkami. Niektóre modele przeznaczone do pracy w zimie posiadały również podkucie, ułatwiające chodzenie po śniegu czy lodzie.

Pod względem komfortu mogły być bez przeszkód porównywane z obuwiem górskim, i nawet bardzo długie mecze nie były nadmiernie męczące, podczas noszenia tego rodzaju butów. Ich cena była niesamowicie atrakcyjna, gdyż nierzadko były one tańsze nawet trzykrotnie od najbardziej polecanych butów militarnych, sprawdzając się od nich lepiej w terenie, więc bardzo szybko stały się jednymi z najczęściej używanych modeli obuwia nie tylko na meczach, ale również i w pracy, gdyż wielu kolegów zaczęło ich również używać w miejscu pracy z tak samo dobrymi efektami.