Koncert jest wydarzeniem, które bardzo rzadko odbywa się na małą skalę. Najczęściej mamy do czynienia z imprezą masową, która musi cechować się odpowiednimi zezwoleniami i podczas której muszą być przestrzegane konkretne standardy bezpieczeństwa. Aby standardy te były zachowane, konieczne jest wykorzystanie różnorodnych środków zaradczych. Jednym z nich jest zatrudnienie specjalistycznej ochrony, innym zaś wykorzystanie akcesoriów takich jak stalowe barierki.

Użyteczność barierek koncertowych

barierki koncertowe staloweStalowe barierki, które znajdują się popularnie na rynku, swoje zastosowanie znajdują w przypadku imprez masowych. Doskonale sprawdzają się jako sposób, w ramach którego możliwe jest wytyczenie trasu przebiegu, np. maratonu. Najczęściej jednak stosowane są one podczas różnych koncertów, przede wszystkich plenerowych. Wyobraźmy sobie, że mamy koncert na otwartej przestrzeni. Jest to koncert, na który musieliśmy uzyskać zezwolenie, co oznacza, że otrzymaliśmy pozwolenie na wpuszczenie konkretnej liczby osób w przestrzeń, w której ma odbywać się wydarzenie. Oznacza to, że w jakiś sposób musimy kontrolować to, ile osób znajdzie się na danym terenie. Znacząco w tym zadaniu pomóc mogą barierki koncertowe stalowe, którymi najczęściej dysponują firmy ochroniarskie, które specjalizują się w zabezpieczaniu imprez masowych, w tym również koncertów. Wykorzystanie barierek umożliwia nam wytyczenie miejsca, w którym będą mogli gromadzić się uczestnicy koncertu. Jednocześnie barierki te pozwalają na zabezpieczenie osób, które mają występować podczas koncertu. Odpowiednie barierki umożliwiają oddzielenie sceny od uczestników koncertu, co zmniejsza ryzyko zaistnienia sytuacji niosących za sobą jakiekolwiek zagrożenie. Producenci dostarczają barierki różnego typu, więc również i ich zastosowanie może być odpowiednio zróżnicowane. Niektóre z nich, np. będą cechować się znacząco mniejszą wagą, co pozwoli na ich bardziej efektywne rozstawienie nawet po bardzo dużej przestrzeni.

Bardziej stabilne barierki, cechujące się większą wagą, na pewno powinny zostać zastosowane w bezpośrednim sąsiedztwie sceny, by zagwarantować gościom odpowiednie bezpieczeństwo. Scena powinna zostać zawsze zabezpieczona ze wszystkich stron, by podczas koncertu nie doszło do żadnych nieoczekiwanych sytuacji, nawet, jeśli miałyby one być w pełni niegroźnymi incydentami. Barierki mają stanowić zabezpieczenie sprawdzające się podczas różnych warunków atmosferycznych, więc muszą być wykonane z dobrej jakości stopu stali.