Przerwy w karierze, mimo iż niemile widziane niemal u wszystkich kolegów z ringu, były niestety koniecznością, gdyż zapasy były sportem bardzo wymagającym i obciążającym organizm w ogromnym stopniu. Nieostrożne podejście i zbyteczna brawura były najczęstszymi powodami kontuzji i nawet najlepszym zawodnikom potrzebna była przerwa, by utrzymać się w idealnej formie bez ryzyka obrażeń podczas zawodów. Jednak przerwa bez ćwiczeń również nie była zbyt dobra, gdyż bezczynność bardzo szkodziła kondycji.
Nowoczesny orbitrek do ćwiczeń domowych
Niedawno przyszła pora i na moją przerwę, gdyż lekarz sportowy do którego regularnie uczęszczaliśmy na kontrole nakazał mi kilka miesięcy przerwy od uczestniczenia w zawodach, ze względu właśnie na przeciążenie stawów i możliwość wystąpienia poważnych urazów w razie nadmiernych obciążeń podczas meczy. Jednocześnie, bezczynne przeczekanie wyznaczonego czasu nie wchodziło w grę, gdyż nie wyobrażałem sobie dnia bez przebiegnięcia co najmniej kilku kilometrów. Jednak zaleceniem lekarza były wyłącznie domowe ćwiczenia, głównie ze względu na niesprzyjającą pogodę i niskie temperatury, które mogły zaszkodzić zdrowiu podczas nawet lekkiego treningu. Nie chcąc odkładać na bok codziennej aktywności fizycznej, zdecydowałem się w końcu zaopatrzyć w orbitrek sklep internetowy z którego często zamawialiśmy z kolegami sprzęt internetowy miał w ofercie całą gamę takich urządzeń, więc mogłem przebierać do woli, porównując parametry i możliwości. Zakupiony przeze mnie sprzęt był jednym z nowocześniejszych urządzeń, lepiej dopasowanych do wykonywania ćwiczeń o średniej i dużej intensywności niż odmiany przeznaczone do bardziej amatorskich zajęć. Przede wszystkim, w przeciwieństwie do bardziej standardowych odmian jakie często spotykane były na siłowniach, mój model pozwalał lepiej symulować naturalny ruch ciała podczas biegania, jednocześnie nie wywierając nadmiernego obciążenia na stawy i mięśnie, co było częstym mankamentem tańszych i mniej złożonych urządzeń treningowych.
Urządzenie można było dopasować niemal do każdego trybu treningu, od oporu stopni, po prędkość ruchu i kąt nachylenia, a wygodny i duży wyświetlacz wskazywał nie tylko przebytą odległość, ale również poziom trudności treningu i aktualną prędkość. Sprzęt ten mógł być również sparowany z zewnętrznymi urządzeniami, takimi jak elektroniczne opaski treningowe w taki sposób, by pokazywał również dane z owych urządzeń, co przydawało się zazwyczaj podczas wykonywania bardzo intensywnych i wyczerpujących ćwiczeń.