Przerwy w karierze, mimo iż niemile widziane niemal u wszystkich kolegów z ringu, były niestety koniecznością, gdyż zapasy były sportem bardzo wymagającym i obciążającym organizm w ogromnym stopniu. Nieostrożne podejście i zbyteczna brawura były najczęstszymi powodami kontuzji i nawet najlepszym zawodnikom potrzebna była przerwa, by utrzymać się w idealnej formie bez ryzyka obrażeń podczas zawodów. Jednak przerwa bez ćwiczeń również nie była zbyt dobra, gdyż bezczynność bardzo szkodziła kondycji.

Nowoczesny orbitrek do ćwiczeń domowych

orbitrek sklep internetowyNiedawno przyszła pora i na moją przerwę, gdyż lekarz sportowy do którego regularnie uczęszczaliśmy na kontrole nakazał mi kilka miesięcy przerwy od uczestniczenia w zawodach, ze względu właśnie na przeciążenie stawów i możliwość wystąpienia poważnych urazów w razie nadmiernych obciążeń podczas meczy. Jednocześnie, bezczynne przeczekanie wyznaczonego czasu nie wchodziło w grę, gdyż nie wyobrażałem sobie dnia bez przebiegnięcia co najmniej kilku kilometrów. Jednak zaleceniem lekarza były wyłącznie domowe ćwiczenia, głównie ze względu na niesprzyjającą pogodę i niskie temperatury, które mogły zaszkodzić zdrowiu podczas nawet lekkiego treningu. Nie chcąc odkładać na bok codziennej aktywności fizycznej, zdecydowałem się w końcu zaopatrzyć w orbitrek sklep internetowy z którego często zamawialiśmy z kolegami sprzęt internetowy miał w ofercie całą gamę takich urządzeń, więc mogłem przebierać do woli, porównując parametry i możliwości. Zakupiony przeze mnie sprzęt był jednym z nowocześniejszych urządzeń, lepiej dopasowanych do wykonywania ćwiczeń o średniej i dużej intensywności niż odmiany przeznaczone do bardziej amatorskich zajęć. Przede wszystkim, w przeciwieństwie do bardziej standardowych odmian jakie często spotykane były na siłowniach, mój model pozwalał lepiej symulować naturalny ruch ciała podczas biegania, jednocześnie nie wywierając nadmiernego obciążenia na stawy i mięśnie, co było częstym mankamentem tańszych i mniej złożonych urządzeń treningowych.

Urządzenie można było dopasować niemal do każdego trybu treningu, od oporu stopni, po prędkość ruchu i kąt nachylenia, a wygodny i duży wyświetlacz wskazywał nie tylko przebytą odległość, ale również poziom trudności treningu i aktualną prędkość. Sprzęt ten mógł być również sparowany z zewnętrznymi urządzeniami, takimi jak elektroniczne opaski treningowe w taki sposób, by pokazywał również dane z owych urządzeń, co przydawało się zazwyczaj podczas wykonywania bardzo intensywnych i wyczerpujących ćwiczeń.