Wiele osób starzejąc się, nie może pogodzić się ze zgubnym działaniem grawitacji na napięcie naszej skóry. Z wiekiem skóra traci swoją sprężystość, policzki i powieki opadają. Skóra traci swój blask i wigor. Dla tych, którzy chcą zatrzymać czas, polecany jest zabieg liftingu twarzy. 

Na czym polega zabieg liftingujący twarz?

zabieg liftingu twarzy w bielskuChociaż wykonywanie takich zabiegów jak zabieg liftingujący kojarzyć się może z kobietami po czterdziestym roku życia, na zabieg taki często decydują się również mężczyźni. Z wiekiem skóra wiotczeje, zmieniając przy tym układ owalu naszej twarzy. Ci, którzy nie potrafią poradzić sobie z taką oznaką mijającego czasu, mogą zdecydować się na zabieg liftingujący, chirurgiczny. Taki zabieg odmładza nas o kilka lat i pozwoli poczuć się lepiej we własnej skórze. Często osoby, na których twarzy dość szybko pojawiły się oznaki starzenia, nie czują się dobrze z tym, jak wyglądają. Może to powodować dyskomfort psychiczny, czy kompleksy. Zabieg liftingu pozwoli pozbyć się takich zmartwień. Jest to operacja wykonywana w znieczuleniu ogólnym, podczas której lekarz medycyny estetycznej nacina skórę w kilku miejscach, tak by ją naciągnąć. Wpływa to znacząco na kontur twarzy, a wiotka skóra zostaje drastycznie zredukowana. Oddając się w ręce specjalisty, mamy pewność, że lekarz medycyny estetycznej wykona zabieg tak, by okres rekonwalescencji nie był długi, a miejsca w których wykonywał specjalne nacięcia nie zabliźniły się. Zabieg trzeba wykonać w specjalnej klinice, która przygotuje pacjenta do zabiegu, jak i zadba o niego po wykonanej operacji. Całkowite wygojenie się twarzy po zabiegu wymaga niewielkiego okresu czasu, ale potrzebna jest odpowiednia dbałość o kondycję skóry, by nie dopuścić do bliznowacenia. Taki zabieg jak lifting można także wykonać bez drastycznego użycia skalpela. Ujędrnienie twarzy możliwe jest także poprzez zadziałanie na nią specjalnymi kwasami i technikami w gabinetach kosmetycznych. Jeżeli mieszkamy na terenie Bielska-Białej, bądź w okolicach, jesteśmy w stanie odnaleźć wiele gabinetów, które wykonują zabieg liftingu twarzy w Bielsku. W profesjonalnym gabinecie kosmetycznym będą w stanie doradzić nam jaką techniką najlepiej wykonać taki zabieg. 

Nie jesteśmy w stanie ustrzec się przed oznakami upływającego czasu. Jesteśmy natomiast w stanie zniwelować jego oddziaływanie, poprzez zabiegi takie jak lifting twarzy. Pozbędziemy się w ten sposób kompleksów i wpłyniemy pozytywnie na naszą pewność siebie. Dobre zabiegi kosmetyczne są w stanie poprawić jędrność naszej skóry i sprawić, że nasza cera będzie wyglądać naturalnie.