Jeżdżę prawie nowym samochodem. Prawie nowym to znaczy niespełna trzyletnim, ale mam go od nowości, więc cały czas zdaje mi się, że to nowy samochód. Jako, że jestem pierwszym właścicielem tego samochodu to wiem, że jest to naprawdę porządny i zadbany samochód. Ostatnio miałem tylko jeden mały szkopuł, ponieważ zaczęły mi się zacinać pasy przy ich wyciąganiu. Mówię o pasach bezpieczeństwa oczywiście, tych dla kierowcy. Nie wiedzieć czemu coś się w nich blokowało. Od razu pojechałem do autoryzowanego serwisu.

Pasy naprawiono mi błyskawicznie

naprawa pasów bezpieczeństwaPrzyznam szczerze, że ja nawet nie za bardzo wnikałem co się zadziało, że pasy się zaczęły zacinać. Moje jeszcze w miarę nowe auto cały czas było na gwarancji, więc jasne było dla mnie to, że powinienem się z tym udać do serwisu właśnie w ramach rzeczonej gwarancji. Przecież nie było to uszkodzenie powstałe z mojej winy. Umówiłem się do serwisu producenta i oczywiście nie było najmniejszego problemu z naprawieniem tego w ramach przysługującej mi na samochód gwarancji. Mało tego, cała naprawa pasów bezpieczeństwa trwała niespełna pół godziny. Okazało się, że zacinało się coś na blokadzie pasów. Kiedy dochodzi do zderzenia to pasy w samochodach automatycznie się blokują, żeby kierowca nie poleciał do przodu. A w moim aucie ta blokada hamowała też wyciąganie pasów. ponoć to była drobnostka, którą natychmiast naprawiono. Teraz wszystko działa jak należy. Cieszę się, że bardzo szybko się tym zająłem i wybrałem się z samochodem do serwisu. Jest to mój pierwszy nowy samochód, dlatego dbam o niego jak tylko potrafię. Mam zamiar jeździć nim przez wiele długich lat. Może być jednak tak, że postanowię go sprzedać. Wtedy jego cena zależeć będzie od jego stanu technicznego. Im bardziej zadbany będzie mój samochód tym większą cenę dostanę kiedy postanowię go sprzedać. A różnie może być w życiu. Na chwilę obecną planuję jeździć nim tak długo jak to tylko będzie możliwe, ale wiem, że spadek jego wartości mogę ograniczyć do minimum. Chociażby przez to, że wszystkie usterki usuwam w swoim samochodzie na bieżąco.

Jeśli w moim samochodzie dzieje się cokolwiek niepokojącego to od razu zlecam tego naprawę. Jak chociażby opisane powyżej pasy bezpieczeństwa. Przecież są one bardzo ważne dla bezpieczeństwa. Muszą być sprawne pod każdym względem. Poza tym fakt, że dbam o swój samochód powoduje, że kiedyś będę mógł go sprzedać po naprawdę dobrej cenie. Jeśli będę miał taką potrzebę, bo póki co nie planuję go sprzedawać. Mam zamiar jeździć swoim samochodem przez wiele długich lat.