Druk DTG to jeden z najnowocześniejszych sposobów drukowania na materiałach. Drukowanie DTG opiera się na prostej i powszechnie znanej metodzie. Jest bardzo podobny do drukarki atramentowej, którą wiele osób ma w domu. Różnica polega na tym, że druk DTG jest używany do materiałów takich jak torby bawełniane i koszulki, a zamiast zwykłych drukarek stosuje się specjalne drukarki przemysłowe przeznaczone do drukowania DTG na odzieży.

Wykorzystanie druku dtg

dtg druk wysokiej jakościDruk cyfrowy DTG to proste nakładanie farby drukarskiej bezpośrednio na koszulki lub inne materiały. Farba wnika głęboko w tkaninę, dzięki czemu odcisk DTG nie jest wyczuwalny nawet palcami. Wysoka szczegółowość druku DTG pozwala na dokładniejsze drukowanie np. zdjęć. Ta technologia druku cyfrowego odzwierciedla nawet drobne elementy projektu. Najlepsze wyniki uzyskuje się przy użyciu naturalnych tkanin, głównie bawełnianych bluz, toreb lub T-shirtów. Materiał ten może składać się w 20% ze sztucznego materiału, takiego jak poliester. Głównymi zaletami druku DTG są brak kosztów związanych z przygotowaniem szablonów do druku oraz możliwość natychmiastowego bezpośredniego drukowania. Ta metoda nie wymaga kosztownego przygotowania-druk cyfrowy odbywa się bez ograniczeń. Ilość kolorów użytych w projekcie nie wpływa na cenę. Daje to dużą swobodę, na przykład jeśli chcemy zaprezentować nowy projekt i przetestować go na koszulce z własnym nadrukiem. Nowoczesny dtg druk wysokiej jakości nie wymaga specjalnego przygotowania sita ani personalizacji dla każdego projektu. Wystarczy przesłać  oprogramowania drukarki i poczekać chwilę, aby uzyskać ostateczny wynik. Gotowe koszulki z nadrukiem i markowe torby powstają w ciągu kilku minut. Jest to również świetne rozwiązanie dla odzieży festiwalowej lub koncertowej przygotowanej specjalnie na imprezy. Druk DTG jest używany głównie przez klientów, którzy dbają o wyświetlacze o bardzo wysokiej jakości i doskonałej grafice.  Producenci odzieży używają tą metodę druku do oznaczania reklamowych bluz i bawełnianych toreb z nadrukiem.

Ta metoda druku nie wymaga przygotowania matrycy, świetnie nadaje się również do małych zamówień. Odzież z nadrukiem często zamawiana jest podczas specjalnych wydarzeń, na których wymagane są niestandardowe koszulki, ale także przez firmy, które nie potrzebują odzieży liczącej dziesiątki lub setki tytułów i ludzi, którzy chcą mieć wyjątkowe ubrania. Drukowanie metodą DTG jest przyjazne dla środowiska. Drukowanie wykonywane tą metodą zużywa znacznie mniej atramentu i wody.