Urządzanie kuchni jest dla wielu osób nie lada wyzwaniem. Każdy wyposażając swoje mieszkanie czy dom ma przed sobą szeroki wachlarz możliwości. Czy to jeśli chodzi o kuchnię, łazienkę salon. Jeśli chodzi o kuchnię, to na rynku dostępne jest wiele rodzajów frontów meblowych czy okuć, dzięki którym można zaprojektować kuchnię marzeń, która będzie piękna, funkcjonalna i praktyczna.

Czy fronty lakierowane są dobrym pomysłem?

producenci frontów lakierowanychProjektanci mebli kuchennych i nie tylko tych wykonując swoje wizualizacje i wyceny muszą wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych kwestii. Jeśli chodzi o rodzaje materiałów, które używane są do projektowania pomieszczenia kuchennego, to jest ich kilka. Najpopularniejszym rodzajem jest płyta MDF, która może być lakierowana lub pokryta folią PVC. Innymi typami frontów meblowych są te wykonane z litego drewna czy ze sklejki. Fronty z litego drewna są najbardziej wytrzymałym materiałem, który można z łatwością odnawiać. Jednak posiadając je należy pamiętać , że większość rodzajów drewna musi być okresowo poddawana konserwowaniu i odnawianiu. Jednak najczęściej wybierane są fronty z płyty MDF, ponieważ posiada wiele zalet. Jest materiałem nieco mniej wytrzymałym aniżeli fronty lakierowane, jednak bardziej aniżeli te ze sklejki. Fronty MDF powstają przez zmielenie drewna zmieszanego z dodatkiem związków organicznych. Po zmieleniu poddawane są prasowaniu w wysokiej temperaturze. Kolejnym krokiem jest wykończenie, które mogą być pokryte na ciepło folią PVC lub wykończone lakierem, fornirem czy zostaje laminowana. Producenci frontów lakierowanych mogą chwalić się bardzo dobrą wytrzymałością swoich produktów. Płyta MDF lakierowana odporna jest na działanie wilgoci i ciepła. Odwrotnie jednak jest w przypadku folii PVC. Lakierowanie zapewnia uzyskanie głębi każdego koloru i pozwala uzyskać powierzchnię matową, półmatową czy w połysku. Na rynku dostępnych jest kilkaset kolorów, w których można znaleźć odcienie pasujące każdemu, nawet najbardziej wymagającemu klientowi. Takie fronty są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, dlatego doskonale sprawdzą się u osób, które nie mają zbyt wiele czasu na sprzątanie i pielęgnację swojej kuchni.

Rynek meblarstwa obfity jest w różnorodne materiały i elementy. Myśląc nad wyborem frontów meblowych należy wziąć pod uwagę kilka kwestii, które mogą być dla nas decydujące podczas dokonywania ostatecznego wyboru. Sam wygląd jest bardzo istotny, jednak nie jest najważniejszy. Musimy kierować się również tym, czy dany materiał jest trwały albo łatwy w utrzymaniu czystości.