Zalety hipnozy regresyjnej

Jako istoty żywe odczuwamy różnego rodzaju dolegliwości i dyskomfort wynikający z dopadających nas schorzeń. Korzystając z możliwości i osiągnięć współczesnej medycyny staramy się z nimi walczyć i w miarę możliwości minimalizować je. Jeżeli są to jakieś niegroźne schorzenia to jesteśmy w stanie pomóc sobie z nimi sami lub przy pomocy lekarza pierwszego kontaktu. Problem zaczyna się gdy nasze schorzenia wymagają specjalistycznego leczenia i odpowiedniej terapii. Jesteśmy zmuszeni wówczas wykonać różnego rodzaju badania i poddać się odpowiedniemu leczeniu.

Hipnoza jako alternatywna forma terapii

terapeutyczna hipnoza regresyjnaSzczególnym rodzajem dolegliwości są różnego rodzaju problemy natury psychicznej. Czasami konsultacje psychologiczne czy nawet psychiatryczne nie przynoszą pożądanego rezultatu nawet po długim i systematycznym ich stosowaniu. Czasami pomocna może okazać się medycyna alternatywna, nie jako jedyny sposób leczenia ale jako terapia wspomagająca tradycyjną kurację. Szczególne osiągnięcia w tym zakresie ma terapeutyczna hipnoza regresyjna, bardzo popularna w ostatnim czasie. Z zabiegu możemy skorzystać w gabinetach medycyny alternatywnej których ostatnio powstało w naszym otoczeniu bardzo dużo. Pomimo ich sporej liczby wszystkie cieszą się dużą popularnością. Medycyna tradycyjna potwierdziła naukowo dobry wpływ hipnozy na stan zdrowia pacjenta. Jednak mimo tego metoda ta budzi wiele kontrowersji ze względu na stan podobny do snu w jaki jest wprowadzany pacjent. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego że osoba wprowadzona w trans zachowuje pełną samokontrolę. Cały zabieg trwa około dwóch godzin i odbywa się pod kontrolą doświadczonego hipnoterapeuty. Pacjent jest całkowicie bezpieczny i nic mu nie grozi zarówno w trakcie zabiegu jak i po. Terapia regresyjna pozwala na przeniesienie pacjenta do dawno już minionych czasów i rozpoznanie źródła problemu. Jest bardzo korzystna bo jak wszyscy wiemy znając przyczynę możemy skutecznie leczyć jej efekt. Do zabiegu nie potrzeba się w żaden szczególny sposób przygotowywać, wystarczy zgłosić się na umówioną godzinę i dysponować odpowiednią ilością czasu wolnego.

Coraz częściej medycyna niekonwencjonalna daje nadzieję na poprawę stanu zdrowia osobom ciężko i przewlekle chorym. Coraz więcej osób też przekonuje się do niej, niestety w chwili obecnej nie jest refundowana i możemy z niej korzystać tylko w prywatnych gabinetach. Koszt usługi nie jest wysoki, ale dobre samopoczucie i poprawa stanu zdrowia gwarantowana. Warto więc zainteresować się ofertą i skorzystać z niej w razie potrzeby.