Jestem menadżerem pewnej firmy produkcyjnej. Mam wiele obowiązków, jednak do najważniejszych należą te, w ramach których muszę pilnować, aby każdy pracownik wiedział co ma robić, a wszystkie maszyny pracowały w odpowiedni sposób. Oczywiście nie muszę się znać na wszystkim. Posiadam jednak odpowiednie sprzęty, które pomagają mi cały czas trzymać „rękę na pulsie” i sprawdzać, czy w żadnej maszynie nic się nie psuje. Jednym z tych urządzeń jest kamera akustyczna. Ostatnio musiałem przeszkolić nowego pracownika i dość długo opowiadałem mu o tym urządzeniu.

Jak działają polecane kamery akustyczne?

polecana kamera akustycznaNa początek pokazałem mu to urządzenie i powiedziałem, jak działa. Wytłumaczyłem, że kamera akustyczna służy do tego, aby wykrywać nietypowe źródła dźwięku. W przypadku naszych urządzeń mogłyby to być na przykład dźwięki psującego się silnika lub rzężącej klimatyzacji. Dzięki temu, że kamera działa w czasie rzeczywistym i wykrywa nawet najdelikatniejsze dźwięki, jesteśmy w stanie bardzo szybko wykryć wady w urządzeniu i zapobiec dalszym uszkodzeniom sprzętu. To bardzo istotne. Następnie zwróciłem uwagę także na fakt, że kamera posiada funkcję nagrywania oraz robienia zdjęć w postaci kolorowych zapisów, dzięki czemu nie musimy czuwać przy niej dwadzieścia cztery godziny na dobę. Gdyby cokolwiek wydarzyło się w momencie, kiedy nie będzie nas w pracy, następnego dnia bez problemu będziemy mogli to sprawdzić. Muszę przyznać, że nowy pracownik był pod bardzo dużym wrażeniem kamer akustycznych, które mamy w zakładzie. Nic dziwnego. Ta, którą mu pokazałem to polecana kamera akustyczna pochodząca od bardzo dobrego, renomowanego producenta. W naszym zakładzie pracy stawiamy tylko na takie wysokojakościowe urządzenia. Dzięki temu mamy stu procentową pewność, że będą one działać bez żadnego zarzutu przez bardzo długi czas. Akurat te, które posiadamy mają zasięg do stu metrów, co jest dla nas zdecydowanie wystarczające. Na tym zakończyłem ten dzień szkolenia nowego pracownika.

Szybko przekonałem się jednak, że przez noc on nie próżnował. Następnego dnia zaskoczył mnie tym, jak wiele nauczył się na temat kamer akustycznych. Byłem pod wrażeniem, gdy okazało się, że całą noc czytał on o tych urządzeniach. Dzięki temu sam dowiedziałem się, że kamery akustyczne, z których na co dzień korzystamy posiada zakres częstotliwości od dwóch kHz, aż do sześćdziesięciu kHz. W dodatku posiada ona przybliżenie nawet pięciokrotne, co jest bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Cóż, cieszę się, że mamy w zakładzie tak dobry sprzęt.