Wciągarki są urządzeniami wykorzystywanymi do ciągnięcia ładunków pionowo lub poziomo. Różnorodna budowa pozwala na ich wykorzystanie w wielu dziedzinach życia. Stosowane są w maszynach codziennego użytku – na przykład w windach, jak i tych bardziej profesjonalnych – maszyny budowlane, energetyczne. Dzielą się ze względu na rodzaj mechanizmu napędzającego oraz wykorzystanego materiału. Największe uznanie zyskują jednak wciągarki elektryczne, które są częścią większych urządzeń jak dźwig, żuraw, czy inne. Bez względu na rodzaj wybranego wykończenia są idealnym rozwiązaniem podczas prac przeładunkowych.

Trwałe i skuteczne wciągarki elektryczne

elektryczne wciągarki łańcuchoweZ pomocą wciągarki znacznie szybciej można przenieść towary zarówno w pionie, jak i poziomie. W zależności od wagi ładunku stosuje się liny bądź łańcuchy. Podczas wielu prac taka maszyna pozwala transportować elementy, które ze względu na dużą wagę są niemożliwe do wniesienia na znaczne wysokości. Przy dużych konstrukcjach budowlanych stosuje się elektryczne wciągarki łańcuchowe ze względu na duże możliwości. Są wytrzymałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, dzięki czemu poradzą sobie nawet z najcięższym ładunkiem. Pomagają nie tylko usprawnić pracę, ale także gwarantują bezpieczeństwo towaru oraz innych pracowników budowy. Wykorzystuje się w nich elektromagnetyczny hamulec sprężynowy, który utrzyma ładunek nawet w czasie awarii zasilania. Wciągarki mogą być zamontowane jako urządzenie stacjonarne lub na torze jezdnym pozwalającym na przemieszczanie się maszyny. W zależności od potrzeb można wybrać wciągarki zasilane prądem jedno lub trójfazowym. Ma to wpływ na siłę podnoszenia i obciążenie dźwigu. Wszystkie części w nich zastosowane są wymienialne i łatwo dostępne u producentów. Jednak nie trzeba się tym martwić, ponieważ nawet w trakcie przeciążenia nie dojdzie do złamania. Wszystkie typy wciągarek są sterowane radiowo pozwala to na nadzorowanie przebiegu całego przeładunku. Modele dostępne na rynku są w stanie przenieść aż do 10 ton.

Elektryczne wciągarki łańcuchowe można wykorzystać prawie wszędzie. Zarówno na budowie, jak i w przemyśle, czy warsztacie. Jest to wielofunkcyjne rozwiązanie, którego specyfikację można dopasować do swojej pracy. Bez względu na wybrany typ urządzenia można stwierdzić, że taki zakup znacznie ułatwi każde zadanie, nawet gdy towary są bardzo ciężkie. W przypadku bardzo wymagających zadań warto skontaktować się z producentem i zapytać o zamówienia indywidualne. Być może będzie on w stanie znaleźć urządzenie, które spełni oczekiwania profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *