Całkiem niedawno urodziłam swoje drugie dziecko. Cały czas jeszcze jestem pod wrażeniem tego cudu. Cały czas nie mogę uwierzyć, że jestem mamą tak cudownego bobasa. Każdego dnia czuję ogromną wdzięczność za to szczęście, które mnie spotkało, za moje cudowne, najlepsze pod słońcem dzieci, za moją cudowną rodzinę. Ciesze się, że mam tak długi urlop macierzyński, mogę się cieszyć czasem spędzonym z maluszkiem, a jednocześnie mam dużo czasu dla mojej starszej córeczki, która już chodzi do szkoły i dzięki małemu braciszkowi w domu niemalże wcale nie spędza czasu na świetlicy.

Naturalne kaszki dla niemowląt

smaczne ekologiczne kaszki dla dzieciMój synek już skończył kilka miesięcy i od jakiegoś czasu wprowadzamy stare pokarmy. Na początku było bardzo ciężko, moja córka tak dawno była maluszkiem, że niemalże już zapomniałam, jak to jest. Pierwsze próby nie były bardzo udane, ale synek już zaczął jeść coraz więcej, mamy już stałe pory posiłków. Sama mu gotuję obiadki. Na śniadanie natomiast podaję kaszki. Pamiętam, że moja córeczka nie znosiła kaszek, synek natomiast bardzo chętnie je jada. Najchętniej kupuję mu smaczne ekologiczne kaszki dla dzieci, bowiem mają one bardzo dobry skład i wiem, że są najlepsze dla mojego dziecka. W odróżnieniu od kaszek dla niemowląt pochodzących z dużych firm, nie zawierają one cukru, sztucznych barwników ani żadnych zbędnych składników. Dlatego wiem, że podając je mojemu synkowi daję mu to, co najlepsze. Nie są one co prawda najtańsze, ale uważam, że pierwsze trzydzieści sześć miesięcy życia dziecka jest kluczowe w jego rozwoju i rozwoju jego smaku, dlatego warto jest zapłacić trochę więcej, aby zapewnić dziecku jak najlepszą i najzdrowszą kaszkę. Kaszki kupuję w sklepie ze zdrową żywnością w pobliżu domu. Mamy ich tam naprawdę ogromny wybór, są kaszki w przeróżnych smakach, są też kaszki mleczne i kaszki bezmleczne. Można wybierać między kaszkami zbożowymi, z glutenem, a kaszkami bezglutenowymi, takimi jak na przykład kaszka ryżowa. Wszystkie  składniki użyte w tych kaszkach pochodzą z ekologicznych upraw, a nawet ich opakowania są przyjazne środowisku.

Pierwsze trzy lata dziecka są kluczowe dla jego rozwoju, dlatego żywienie maluszka w tym okresie jest szczególnie ważne. Oczywiście w pierwszym okresie powinno dominować mleko, jednak z czasem, kiedy dziecko skończy kilka miesięcy, możemy powoli wprowadzać nowe pokarmy. Małe dzieci bardzo lubią kaszki, dlatego warto podawać im również kaszki, które są smaczne i zdrowe. Najlepszym wyborem jest wybór kaszek ekologicznych, ponieważ są one najzdrowsze.