Biżuteria jest nieodzownym elementem stroju każdej kobiety. Już małe dziewczynki mają przekuwane uszy i zakładane niewielkie kolczyki. Najczęściej kupujemy pierścionki, bransoletki, łańcuszki i naszyjniki. Kobiety z reguły noszą wszystkie jej elementy, a mężczyźni ograniczają się do łańcuszków i sygnetów, pomijając obrączki.

Jak wyglądają złote łańcuszki?

cienki złoty łańcuszekDobrze dobrana biżuteria dodaje nam uroku i charakteru. Jednym z najbardziej popularnych jej elementów, który noszą wszyscy bez względu na wiek i płeć, jest łańcuszek. Może on być wykonany z białego, lub żółtego złota, albo ze srebra. W sklepach jubilerskich znajdziemy mnóstwo różnych splotów w mniejszym, lub większym rozmiarze. łańcuszki mają różną grubość, gdyż możemy go nosić samodzielnie, albo zawiesić na nim zawieszkę. Cienki złoty łańcuszek jest idealny dla kobiet lubiących dyskretną, nie rzucającą się w oczy biżuterię. Także jego długość jest istotna, gdyż nie każdy lubi długie łańcuszki, bo takie łatwo jest niechcąco zerwać, Mogą mieć długość od dwudziestu dwóch do nawet czterdziestu pięciu centymetrów. Ich splot najczęściej wygląda jak koronkowa robótka, lub maleńkie kółeczka połączone ze sobą. Dla mężczyzn najlepsze są klasyczne sploty w większym rozmiarze, a dla kobiet te drobne. Złoty łańcuszek jest doskonałym pomysłem na prezent dla żony, dziewczyny, czy matki. Możemy go wręczyć niemalże na każdą okazję. Kupując u sprawdzonego jubilera możemy mieć pewność, że kruszec z jakiego łańcuszek został wykonany, to prawdziwe złoto. O oryginalności danego złota, mówi próba wyryta najczęściej na zapięciu łańcuszka od wewnętrznej strony. Nowością na rynku jubilerskim jest różowe złoto, które świetnie się prezentuje na opalonym ciele. Możemy do niego założyć kolczyki z tej samej serii, albo bransoletkę. Możemy je kupować jako oddzielna część, albo w zestawach, najczęściej z bransoletką o takim samym splocie. Bywa, że cienkie łańcuszki są sprzedawane razem z małymi zawieszkami, które są na stałe przytwierdzone do poszczególnych kółeczek. Złoto gorszej jakości, często brudzi nam skórę na czarny kolor, więc warto kupować je w sprawdzonych źródłach.

Klienci najczęściej biżuterię kupują na Walentynki, albo w okresie przedświątecznym. Część jubilerów poza sklepem stacjonarnym, prowadzi także sprzedaż w internecie, gdzie często ceny są nieco niższe niż w poza nim. W sieci znajdziemy też większy wybór łańcuszków, więc jeżeli zależy nam na unikalnym modelu, to warto go poszukać w internecie. Ceny złotych łańcuszków zaczynają się od około dwustu złotych.